АРМА наголошує, що ефективне управління арештованими активами сприятиме відновленню справедливості та розвитку економіки України, а також підтримці ключових галузей виробництва.
Про це повідомляє телеграм-канал АРМА.
До переліку активів увійшли:
- 4 тепловози,
- 13 думпкарів,
- 25 вагонів,
- 120 напіввагонів,
- понад 13 тисяч тонн готової феросплавної продукції.
Передача активів відбулася в межах кримінального провадження щодо заволодіння державними коштами у 2014 році, коли службові особи ПАТ КБ «Приватбанк» за участі колишніх акціонерів банку, зокрема Коломойського, незаконно заволоділи понад 19 мільярдами гривень, виділених Національним банком України на рефінансування.
План подальших дій
АРМА після огляду активів підготує звіт, на основі якого оголосить конкурси для вибору оцінювача та управителя заводу. Активи будуть виставлені на платформі Prozorro, що забезпечить прозорий процес передачі майна в управління.
Складна ситуація в Нікополі
Водночас ситуація в місті Нікополь залишається напруженою через постійні обстріли. Це створює ризики для безпечної роботи заводу. Для моніторингу стану активів у небезпечних зонах АРМА планує співпрацювати з Державним космічним агентством України, використовуючи супутникові технології.
Значення заводу для України
Нікопольський завод феросплавів є стратегічним підприємством, найбільшим виробником феросплавів у Європі та другим у світі за обсягом виробництва марганцевих сплавів. Його діяльність забезпечує понад 11% світового ринку феросплавів.
Довідка:
Нікопольський завод феросплавів – одне з найбільших підприємств металургійного комплексу України, найбільше феросплавне підприємство в Європі й друге у світі за обсягом виробництва марганцевих сплавів (понад 11 % світового виробництва феросплавів). 75 % продукції заводу йде на експорт.
Засновувалось це підприємство як державне, але у 2004 році його приватизували, і новим власником став Interpipe (яким володіє Віктор Пінчук). Станом на сьогодні власником контрольного пакету акцій НЗФ є Коломойський Ігор Валерійович.
Раніше “Особи” також сповіщали: У мережі АЗС, що контролювалась Коломойським, майже зникло пальне.
























1 коментар