Новини

Мер Павлограда назвав незаконною чергову спробу перейменувати місто

Міський голова запросив до Павлограда мовного омбудсмена Тараса Креміня, який знову підняв питання перейменуваня цього міста.

362Переглядів

Мер Павлограду зазначив, що перейменування міста буде неправильним рішенням і з юридичної і з моральної точку зору.

Про це повідомляє Відомо.

“Ми б хотіли жити у правовій державі. Якщо це питання двічі розглядалося у Верховній Раді, то воно не може ще раз розглядатися у парламенті. Це якщо розглядати питання з юридичної точки зори. А якщо брати моральний аспект, то, будь ласка приїдьте до нас у громаду і роз’ясність свою позицію з точки зору права. Звідки ви взяли інформацію, що Павлоград названо на честь якогось наслідника престолу, дайте підтверджуючі документи. Крім того, давайте вести діалог – влада і люди. Мешканці міста висловили думку. Можливо, вони помиляються, можливо, ви знаєте щось більше, так донесіть це до людей”, – сказав Вершина.

Він зазначив, що у місті намагалися достукатися до Києва, але з керівництвом Павлограда і його мешканцями навіть відмовилися спілкуватися.

“Ми просилися приїхати в Інститут національно\ пам’яті, зустрітися з комісією. Нас не пустили, з нами не контактують. З нами не хочуть розмовляти, а чомусь передавлюють ситуацію. Чому? Не зрозуміло. Я за деколонізацію, я за декомунізацію, я за дерусифікацію. Але ми вважаємо, що місто назване на честь святого Апостола Павла, і ми святкуємо День міста у ці свята, ухвалили відповідні рішення”, – зазначив міський голова.

Вершина також зазначив, що місто захищає права територіальної громади у суді.

“Сьогодні в Київському адміністративному суді прийнято два провадження від Павлоградської міської ради і від Громадської ради Павлограда, і чому знову педалюється ця ситуація – не розумію. Хочемо запросити мовного омбудсмена до Павлограда. Нехай він приїде. Це буде демократично, це буде цивілізовано. Не в кулуарах. Нехай приїде і зустрінеться з представниками громади. Я – міський голова, який зобов’язаний виконувати волю виборців, тобто жителів міста. Якщо вони приймуть рішення перейменувати, я буду зобов’язаний реалізувати їхнє бачення, їхню точку зору”, – підкреслив Вершина.

Раніше “Особи” також сповіщали: Танк, який демонтували у Павлограді, не будуть передавати до музею Міноборони: пояснення мера.

Залишити відповідь