Новини

На Дніпропетровщині вперше трансплантували нирку дитині

У Дніпропетровській області вперше провели операцію з пересадки нирки дитині.

284Переглядів

Нирку трансплантували 15-річній Каті 29 березня. Донором для дівчинки стала її мама.  Операцію проводили близько семи годин. 30 лікарів з Регіонального медичного центру родинного здоров’я та з «Охматдиту» працювали одночасно у двох операційних.

Про це повідомили в ДніпроОВА.

Погіршення стану здоров’я у дівчинки помітили наприкінці минулого року. У Дніпрі Катю обстежили та призначили діаліз. Лікарі та батьки до останнього сподівалися, що нирки запрацюють. Втім, препарати та замісна терапія виявилися безсилими.

Тому було прийнято рішення про трансплантацію. Генеральний директор Регіонального медичного центру родинного здоров’я Олексій Власов розповів, що мама дівчинки підійшла найкраще для донорства.

За словами мами Ольги, на пересадку нирки доньці погодилися одразу. Вона додала, що дівчинка вже має плани: хоче повернутися додому та продовжити навчання.

«Було декілька варіантів. Пожиттєвий діаліз чи пересадка нирки. На неї ми одразу погодилися. Бо у цій лікарні почуваєшся в безпеці. Катя вже й плани має. Хоче повернутися додому та продовжити навчання. Зараз вона у дев’ятому класі та вже визначилася, що в майбутньому хоче стати психологом», – поділилася мама Ольга.

Зараз дніпровські лікарі постійно на зв’язку з фахівцями з “Охматдиту”. Вони декілька разів на тиждень обговорюють результати обстежень та корегують терапію. Це потрібно для повного одужання пацієнтки, після чого вона зможе повернутися додому до Кривого Рогу. Обидві пацієнтки у стабільному стані.

Раніше “Особи” також писали: “Дніпропетровщина отримала сучасний медичний автобус”.

Залишити відповідь