Через обстріли по енергооб’єктам, Україна втратила 8 ГВт генераційних потужностей. Завдані збитки приблизно оцінюються у 250 млн дол. Також 100 млн дол, потрібні на проведення робіт.
Про це розповів директор ДТЕК Дмитро Сахарук на заході “Відбудова України”, пише Економічна правда.
“У нас є 6 електростанцій. Одну з них ми поки не будемо відбудовувати, адже вона знаходиться близько до фронту, і там постійні обстріли. Крім того, єдиний шлях для постачання туди вугілля зруйновано”, – зазначив Дмитро Сахарук та додав, що потужність ТЕС – 1 ГВт.
Минулого року енергетична інфраструктура була пошкоджена менше. На її відновлення після зимових обстрілів 2022 року витратили 110 млн дол. ДТЕК відремонтувала все за власний кошт.
Цьогоріч же компанія хоче залучити для допомоги уряди різних країн та донорів.
«Наприклад, отримання деталей та складових з європейських енергетичних об’єктів, і наразі перемовини ведуться з урядами Німеччини, Румунії, Болгарії, Греції та Литви. Такий спосіб – найшвидше рішення для України, проте він не покриє всіх потреб. Крім того, компанія може використовувати кошти Фонду енергетичної підтримки України та інших донорів: USAID, JICA та інші», – розповів директор ДТЕК.
Раніше “Особи” також писали: “Ракетний удар по Дніпру 19 квітня: скільки квартир зруйновано”.



















