За даними агентства, рішення, схвалені на засіданнях комітету, мали «вплив на задоволення приватного інтересу посадовця, а саме – створення умов для успішності бізнесу брата за рахунок схвалення необхідних рішень дотичними до ринку електричної енергії державними органами та компаніями».
Про це повідомили у НАЗК.
«У 2022 році Ростислав Шурма організував при ОПУ Комітет електроенергетики, учасники якого збирались під його головуванням. До участі в засіданнях комітету було залучено ключові інституції, дотичні до сфери електроенергетики: Міністерство енергетики, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ПАТ «НЕК «Укренерго», ДП «Оператор ринку», ДП «Гарантований покупець», – йдеться у повідомленні НАЗК.
Складений НАЗК за чч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) протокол щодо дій Ростислава Шурми скеровано до суду.
У разі визнання його винним суд може призначити покарання у вигляді штрафу, а дані про посадовця будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, додають у НАЗК.
Ростислав Шурма вже прокоментував припис НАЗК як “нікчемний документ” та звинуватив Нацагентство з питань запобігання корупції у “політичному хайпі”. Отже, нічого по суті справи Шурма сказати не спромігся.
Раніше “Особи” також писали: Рейтинг довіри до Зеленського знизився після відставки Залужного.





















