Новини

Останні мешканці Рідкодуба на Донеччині евакуювались у Павлоград

Владислав та Валентина Ігнатенки 9 травня евакуювалися з села Рідкодуб Лиманського району Донеччини. Чоловік розповів: хоча з населеного пункту вже давно виїхали абсолютно всі — до останнього не наважувались покинути домівку. Нині вони перебувають у транзитному центрі у Павлограді на Дніпропетровщині.

481Переглядів

За словами переселенця Владислава, з села їх вивіз знайомий на мотоциклі — через дрони армії РФ, їхати автівкою було неможливо.

Про це повідомляє Суспільне.

“Ніякого перемир’я у нас не було. Сидіти вже було неможливо: обстріли, обстріли… Останні три дні, та навіть п’ять днів — постійно, безперервно. Востаннє — спали, і вікно вилетіло з пластиковою рамою на вулицю”, — розповів переселенець.

На мотоциклі доїхали до сусіднього села, додав Владислав. Там подружжя забрали евакуаційники. П’ять днів Владислав та Валентина перебувають у транзитному центрі для переселенців на Дніпропетровщині. Там з ними працюють психологи.

“Перебували в досить такому розгубленому, стресовому, навіть шоковому стані. Найголовніше було заспокоїти, щоб люди почали розуміти, що вони знаходяться у безпеці, що вони не одні”, — пояснила психологиня гуманітарної місії “Проліска” Марія Шапа.

У транзитному центрі подружжю відновили документи, наразі вони чекають на розселення. Чоловік додає: пропонували евакуюватися до Польщі, але вони відмовились. Запевняє: хочуть жити в Україні.

Зазначимо, що на Донеччині є два Рідкодуби. Один окупований ще з 2015 року. Рідкодуб Краматорського району знаходиться поблизу кордону Луганщини, Донеччини та Харківщини, поряд з фронтом. Це село було спочатку окуповане росіянами, а у вересні 2022 звільнене.

Раніше “Особи” також сповіщали: На Дніпропетровщині облаштували ще один шелтер для переселенців.

Залишити відповідь