Новини

Притулок для тварин на Дніпропетровщині перевіряє поліція

Поліція та Держпродспоживслужба перевіряють притулок для тварин у селі Вишневе неподалік Дніпра.

459Переглядів

За словами місцевих, його власниця Тетяна Заєва тримає близько 1200 тварин в неналежних умовах, вони голодують. Разом з органами контролю територію прихистку обстежили зоозахисники та ветеринари.

Що розповіли колишні працівники прихистку, його керівництво і місцева влада, як ситуацію коментують ветеринар і юрист та що виявила перевірка — про це розповіло у своєму сюжеті Суспільне.

Юлія мешкає у селі Вишневе неподалік притулку для тварин. За словами жінки, собаки у прихистку постійно голодні, а у вольєрах — брудно. Вона розповіла, що поруч із закладом його власниця Тетяна Заєва ховає тварин — територія навколо перетворилась на стихійне кладовище. Юлія додала, що туди господарка також викидає сміття з притулку — солому, пластиковий посуд та картонні ящики. Місцеві жителі неодноразово пропонували жінці допомогу, зокрема з прилаштуванням тварин та прибиранням, але вона не йде на контакт, зазначила Юлія.

“Вона агресивна, вона матюкається каже, що ми нелюди, які не знають, як поводитися з тваринами”, — додала жінка.

Суспільне поспілкувалось із колишніми працівниками прихистку. Христина розповіла: там мешкає понад 1200 собак, а ще коти та кози. За її словами, територія не розрахована на таку кількість тварин, через нестачу їжі вони голодують.

“З кормом проблеми дуже великі. Собаки можуть взагалі навіть не їсти. Одні їдять, інші сидять голодні. У нас як: “просрочку” привезли, корму немає. “Просрочка” від сили — чотири бочки таких, ну, невеликих. Все на 1200 собак”, — зазначила Христина.

Її ексколега Олександр додав: померлих тварин власниця просить закопувати поруч.

“Вона з лікарні привозила, 100 гривень платила, щоб я закопав їх”, — сказав колишній працівник притулку Олександр.

На початку жовтня жителі села Вишневе ініціювали перевірку притулку, розповів Олександр. За його словами, тоді разом з працівниками поліції та місцевою владою виявили 35 решток тварин — їх перепоховали у відведеному для цього місці. Чоловік додав: власниця притулку продовжує викидати там сміття та закопувати трупи тварин. Тож 21 жовтня місцеві знов звернулись до правоохоронців. Поруч з прихистком знайшли нові могили. На місце приїхали представники Держпродспоживслужби, зоозахисники та ветеринари.

“Якщо ти притулок, ти зобов’язана підписати договір. У нас є крематорії, в нас є зооконтроль…” — додала зооволонтерка Олена Мосійчук.

Ветеринар Ігор зазначив: тварини, яких утримують у цьому притулку, потребують медичного обстеження. Він розповів, що на території побачив щурячі нори та понад десяток мертвих гризунів у вольєрах. Фахівець додав, що вони переносять небезпечні для тварин та людей інфекції.

“Зазвичай це передається через сечу щурів у воду. Треба розуміти, що всюди є якась вода”, — сказав він.

У момент перевірки працівники притулку закрились у будівлі, власниці не було. За словами місцевих, вона приїздить кілька разів на місяць у вечірній час. Кореспонденти Суспільного намагалися телефоном поспілкуватися з Тетяною Заєвою, але вона від коментарів відмовилася.

“Усі коментарі будуть лише на юридичній основі, по договору, кожне слово буде записане”, — відповіла Тетяна Заєва.

Місяць тому, 26 вересня, кореспонденти Суспільного вже знімали матеріал про цей притулок та сміттєзвалище поруч. Тоді власниця пояснювала: на належне утримання тварин не вистачає коштів.

“У нас зараз не вистачає навіть половини зборів, щоб протриматись якось: їжа, лікування, сплата волонтерам на витрати — у нас немає навіть половини того, що треба. Ми ледве дихаємо. Щури — біологічно це просто тварина, яка йде туди, де є їжа. Вона є у кожного сусіда”, — говорила тоді керівниця прихистку.

За словами заступника селищного голови Солонянської громади Володимира Оберемка, притулок незаконний — частина його території зареєстрована як приватне домоволодіння, інша ж — належить сільраді. Він додав: власниця прихистку побудувала вольєри без дозволу. Місцева влада не проти притулку, якщо там буде порядок, зазначив селищний голова.

“Ми готові переглянути другу ділянку і в порядку закону визначити її й надати. Шкода тварин, воєнний стан у нас, і справа ця благородна, але ж порядку тут немає”, — зазначив Володимир Оберемок.

Адвокат Роман Ухов розповів: самовільне поховання тварин у невідведених для цього місцях — порушення земельного та епідеміологічного законодавства. Він додав, що за неналежне утримання тварин їхніх власників можуть зобов’язати сплатити штраф та усунути порушення. Також господарів можуть притягнути за статтею “жорстоке поводження з тваринами”. Залежно від наслідків, за це передбачена адміністративна чи кримінальна відповідальність.

“Якщо тварини були у негідних умовах: якщо вони голодували, якщо над ними знущалися або били — власники такого притулку будуть нести відповідну відповідальність. Якщо тварини зазнали значних знущань — максимальне покарання може бути до восьми років позбавлення волі. З тих матеріалів, що я бачу, там вбачаються ознаки адміністративних правопорушень. Щодо кримінальних — необхідно проведення певних судових експертиз”, — зазначив юрист.

За словами Романа Ухова, громада, або її жителі також можуть звернутися до суду, аби власниця притулку відшкодувала моральні та матеріальні збитки.

Наразі у притулку у Вишневому триває перевірка, повідомила речниця Дніпровського управління поліції Аліна Стадник. За її результатами правоохоронці нададуть ситуації правову кваліфікацію. У Держпродспоживслужбі області Суспільному повідомили: також очікують на висновки експертів після їхнього виїзду до прихистку для тварин.

Раніше “Особи” також сповіщали: У селі на Дніпропетровщині місцевим загрожує небезпечний притулок для тварин .

Залишити відповідь