2 вересня у школах Дніпра розпочнеться навчальний процес. До першого класу підуть близько 8000 учнів. Освіту здобуватимуть очно.
Про це розповіла заступниця начальника управління освіти Департаменту гумполітики Дніпровської міськради Світлана Клявченко.
Як каже чиновниця, свято Першого дзвоника кожен заклад має право організувати на власний розсуд, обираючи різні формати, але тільки враховуючи безпекові умови.
За словами посадовці, у перший клас цьогоріч до шкіл Дніпра піде 8150 учнів. Чисельність здобувачів освіти у нас зменшується щороку, на це впливає як міграція, пов’язана з війною, так і низька народжуваність.
Цьогоріч затверджена очна форма навчання. Та не всі батьки обирають цю форму проведення уроків. Тому, якщо вони обирають для своєї дитини дистанційне навчання, законодавчих підстав відмовити їм у цьому немає. Але для того, щоб сформувати окремий дистанційний клас, має набратись відповідна кількість заяв від батьків. Відтак до 24 учнів у класі має бути в початковій ланці і до 30 – у середній та старшій. Тоді у освітньому закладі можлива змішана форма навчання зі встановленням відповідних графіків та часу проведення уроків.
За словами Світлани Клявченко, у кожної школи можуть бути різні форми навчального процесу, позмінно. І це має доводитись до відома батьків напередодні початку навчального року.
Важливе нововведення: у новому навчальному році запровадять два нові предмети – “Захист України”, який буде проводитись на базі 12 міжшкільних осередків Дніпра, та “Уроки щастя”.
Раніше “Особи” також інформували: У Дніпрі дітей будуть підвозити до шкіл на автобусі: маршрути.



















