У Дніпрі модернізують інфраструктуру електротранспорту. На тягових підстанціях міста встановлюють сучасні шафи власних потреб із автономним живленням, які забезпечують безперебійну роботу обладнання навіть під час зникнення напруги. Завдяки цьому трамваї та тролейбуси зможуть швидше відновлювати рух після стабілізаційних відключень електроенергії.
Про це повідомили в міській раді Дніпра.
Нині роботи ведуться на тяговій підстанції № 11, яка живить контактну мережу одразу кількох маршрутів: трамвайних № 6, 9, 12, 17, 19 та тролейбусних № 2, 3, 15.
«Якщо зникає напруга, система все одно працює від акумуляторів. Ми бачимо через комп’ютер, яке обладнання увімкнене, а яке – ні. Коли напруга з’являється, можемо одразу дистанційно подати її на потрібний ввід, щоб транспорт швидко відновив рух. До встановлення таких шаф оперативна бригада мала виїжджати на місце, перевіряти стан обладнання і вручну вмикати живлення. Це займало більше часу. Тепер усе відбувається значно швидше», – зазначила майстриня тягових підстанцій Марини Березки Марина Березка.
У 2026 році планується обладнати такими системами ще три підстанції.
Раніше “Особи” також писали: “У Дніпрі за позовом прокуратури з підприємства стягнули 3,6 млн грн за користування землею”.























