Новини

У Дніпрі можуть позбавити статусу пам’ятки старовинну будівлю в центрі міста

У Дніпрі можуть позбавити статусу пам’ятки будівлю колишнього лікеро-горілчаного заводу, розташовану на розі вулиці Степана Бандери та проспекту Лесі Українки.

323Переглядів

Нинішні власники будівлі колишнього лікеро-горілчаного заводу в Дніпрі намагаються довести, що споруда не має історичної цінності. Так, її можуть позбавити статусу пам’ятки.

Про це повідомляє Суспільне.

Будівлю звели наприкінці XIX століття. Це унікальний комплекс, побудований в неороманському стилі. Він нагадує старовинні споруди Європи.  Про це розповів історик Максим Кавун.

Керівник управління з питань охорони культурної спадщини міськради Надія Лиштва зазначила, що будівля мала історично-культурну цінність з 1996 року. Тепер нові власники хочуть позбавити її цього статусу через особисті інтереси.

“Непам’ятку можна спокійно знести, побудувати щось подібне до житлового комплексу. А коли це пам’ятка — вони повинні лише реставрувати та враховувати її статус. Вони цього робити не хочуть”, — упевнена посадовиця.

За її словами, на кожну пам’ятку власники повинні укладати договір. Однак підприємство це не зробило та відмовилось сплачувати штраф. Після чого — подало позов до суду на управління, облраду та Міністерство культури України, щоб позбавити будівлю статусу історичної. Судовий процес триває два роки.

У рішенні суду зазначено, що експерти Київського відділення Національного наукового центру “Інститут судових експертиз” мають встановити, чи належить ця споруда до об’єктів культурної спадщини.

Суспільне намагалось зв’язатися з представниками ТОВ “Озерна площа”, яким нині належить комплекс. Однак їхні номер телефону та електронна пошта недійсні. Поряд з будівлею теж не вдалося нікого знайти.

Місцеві мешканці також виступають за те, що історичний статус будівлі треба зберегти.

Раніше “Особи” також писали: “Мешканці будинку у Дніпрі, в який поцілила ракета, скаржаться на незакінчену реставрацію під’їзду”

Залишити відповідь