Новини

У Дніпрі провели тренінг щодо практичного застосування норм Закону “Про управління відходами”

У Дніпрі провели регіональний тренінг щодо виконання Закону “Про управління відходами”.

295Переглядів

До семінару в Дніпрі долучилися 300 учасників. Основна мета тренінгу – активний діалог Міндовкілля з представниками громад та суб’єктів господарювання. Також — якісно планувати та виконувати Закон “Про управління відходами”, що дозволить Україні змінити ситуацію у сфері управління відходами та наблизити цільові показники щодо роздільного збору відходів, їх переробки та зменшення захоронення до європейських стандартів.

Про це повідомили в ДніпроОВА.

У заході серед експертів  взяв участь Олександр Ігнатенко, радник з розвитку потенціалу та екологічних послуг, проєкту UCORD та департамент екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА.

«Основна мета тренінгу – активний діалог з представниками громад та суб’єктів господарювання. Ми стоїмо на порозі значних змін. Повністю переформатовується система управління відходами. Звісно, що у керівників громад та підприємств виникає чимало запитань і складнощів. Міндовкілля зі свого боку намагається зробити все, щоб допомогти їм адаптуватися до нововведень. Водночас успіх реформи значною мірою залежить від ОТГ та місцевого бізнесу. Тому лише спільними зусиллями ми зможемо реалізувати те, що закладено в законі «Про управління відходами». Цикл тренінгів – один із тих заходів, які дадуть відповіді на багато запитань і допоможуть консолідувати зусилля», – зазначила директорка Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Євгенія Попович.

В перший день тренінгу обговорювалися питання щодо управління медичними відходами та їх основних етапів: сортування, нейтралізація або дезактивація (за потреби), збирання, маркування, тимчасове зберігання в межах закладу (за потреби), оброблення та, транспортування до об’єктів поводження. Окремо обговорили стандартні операційні процедури та особливості маркування відходів.

На другий день тренінгу зібралися представники ОТГ та підприємств області. Євгенія Попович представила проєкт Нацплану управління відходами, що є важливою частиною “дорожньої карти” реформи управління відходами в Україні. Він містить комплексне бачення заходів, які необхідно реалізувати, від вдосконалення нормативних рамок до впровадження новітніх технологій та створення необхідної інфраструктури.

Експерти показали різні аспекти міжмуніципальної співпраці у сфері управління відходами, адже громадам у більшості випадків доведеться будувати спільну інфраструктуру для переробки відходів. Представили практичні механізми розроблення місцевих планів управління відходами (наприклад, розглянули, як розрахувати потужність та рентабельність переробних підприємств) та розказали, як громадам підготуватися реалізації принципу розширеної відповідальності виробника.

Особливу увагу експерти Міндовкілля приділили питанню, як суб’єктам господарювання отримати дозвіл на оброблення відходів. Разом розібрали найбільш розповсюджені помилки, які допускають підприємства, подаючи заяву. А представники підприємств змогли отримати відповіді на всі свої запитання.

Захід організований Міндовкілля за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансової підтримки SIDA.

Раніше “Особи” також писали: “Лікарня Дніпропетровщини підписала меморандум про співпрацю з Міжнародним медичним корпусом”.

Залишити відповідь