Це перший такий заклад на сході держави. Центр створено за ініціативи Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.
Про це повідомив голова обласної ради Микола Лукашук.
За словами Лукашука, обласна рада передала Центру сучасне приміщення, переоснастила, провела комунікації, забезпечила доступ до укриття. А за підтримки міжнародних партнерів Центр облаштовано згідно з найвищими стандартами.
Це безпечний простір, де дитина, яка потрапила у біду, зможе отримати допомогу і захист.
У наш час права людини – не абстракція, а щоденна потреба. Росія кожного дня порушує права наших громадян. А діти – найвразливіші, тому їхня безпека і захист є пріоритетом.
Як пише Лукашук, у Дніпропетровській області офіційно зареєстровано понад 455 тисяч ВПО, із них майже 100 тисяч дітей. Область стала для них прихистком, новою домівкою і місцем надії.
Центр допомагатиме дітям, які:
- були депортовані, втратили батьків або залишились без піклування;
- пережили бойові дії, зазнали насильства чи стали його свідками, втратили дім;
- мають глибокі емоційні травми внаслідок війни.
Одне з ключових завдань – захист прав і повернення депортованих дітей.
“Завдяки зусиллям Президента України, Дмитра Лубінця, Офісу Президента 1324 дитини вже повернулися додому. І ця робота триває”, – пише Лукашук.
У Центрі облаштовано дитячий простір, кімнати для психологічної підтримки, громадський хаб, кабінети для прийому громадян і партнерів. Це місце стане одним із осередків національної мережі захисту малечі та підлітків.
“Також тут працюватимуть із сім’ями військових, зниклих безвісти, ветеранів. Лише за 2024 рік надійшло 1677 звернень від родичів полонених. За пів року 2025-го – вже 1001 звернення”, – розповідає Микола Лукашук.
До реалізації проєкту долучилися Уряд Республіки Корея через KOICA та ЮНІСЕФ.
Раніше “Особи” також писали: Діти з Нікополя відправляться в подорож до Шотландії.





















