Кожна аптека в країні повинна буде укласти договір про реімбурсацію з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Це дозволить пацієнтам отримувати препарати за програмою «Доступні ліки» в будь-якій аптеці, що значно збільшить доступність необхідних препаратів для українців.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Він зазначив, що програма «Доступні ліки», яка була запущена у 2017 році, планує значне розширення у 2025 році.
Зокрема, до програми буде додано понад 30 нових діючих речовин, що охоплюватимуть лікування серцево-судинних захворювань, ревматоїдного артриту, мігрені, а також препаратів для дітей та інших хвороб. Вперше до програми увійдуть ліки у вигляді крапель і мазей.
Також з 2025 року буде запроваджено механізм доставки ліків через «Укрпошту» та мобільні аптечні пункти для жителів сіл, прифронтових та віддалених територій.
Всі аптечні заклади, розташовані на території або всередині медичних установ, зобов’язані працювати за програмою «Доступні ліки». У разі, якщо в аптеці при лікарні пацієнту відмовили у відпуску препарату, він має право звернутися на гарячу лінію Національної служби здоров’я України (НСЗУ) за номером 16−77.
Раніше “Особи” також писали: “На Дніпропетровщині ввели погодинні графіки відключення світла”.



















