Новини

У Дніпрі зупинили коксохімічне виробництво

Замість коксу ДМЗ вироблятиме електроенергії від сонця.

379Переглядів

Дніпровський металургійний завод (ДМЗ)  представив комплексну стратегію екологічної модернізації у межах європейського “зеленого курсу”.

Основними етапами є будівництво електросталеплавильного комплексу (ЕСПК), а також перехід на відновлювані джерела енергії та повне виведення з експлуатації коксохімічного виробництва.

Про це повідомляють на сайті ДМЗ.

Серед проєктів – модернізація прокатного цеху №2 (стан 550) та будівництво сонячної електростанції  на місці зупиненого коксохіму.

Площа майбутньої СЕС становитиме близько 40 га, а очікуваний обсяг генерації – 40 ГВт·год на рік при потужності 30 МВт. Установку обладнають сучасними двосторонніми панелями, здатними перетворювати як пряме, так і відбите сонячне світло. Інвестиції в проєкт оцінюються у 15 млн доларів.

Наголошується, що ці ініціативи покликані забезпечити відповідність продукції ДМЗ екологічним стандартам ЄС і вимогам механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM),  підвищити енергетичну стійкість підприємства.

“13 травня повністю зупинено коксохімічний майданчик підприємства, на базі якого планується будівництво джерел відновлюваної енергії. У свою чергу, будівництво ЕСПК вже знаходиться на стадії проєктування. Загалом ми розглядаємо ці ініціативи як важливий крок в екологічній трансформації нашої компанії. Розвиток об’єктів “зеленої” енергетики та перехід до електросталеплавильного виробництва – це внесок у майбутнє сталої металургії та підвищення конкурентоспроможності ДМЗ в умовах сучасних викликів”, – зазначив генеральний директор ДМЗ Віталій Баш.

За підсумками 2024 року ДМЗ скоротив виробництво металопрокату на 59,4% у порівнянні з 2023 роком – до 42,9 тис. т. Виробництво коксу скоротилось на 1,2% р./р. – до 289,1 тис. т.

Раніше “Особи” також інформували: У Дніпропетровській області пройшли екологічні акції.

Залишити відповідь