Новини

У дніпровській гімназії визначили переможців проєкту “Перші гроші”

Гімназія №80 у Дніпрі стала місцем проведення проєкту для школярів, в якому вони могли не лише проявити власні здібності, але й виграти своєрідний грант.

383Переглядів

У дніпровській гімназії №80  визначилия переможців проєкту “Перші гроші” — ініціативи, яка мала на меті залучити школярів заробити кошти власним розумом.

Про це розповідає Суспільне.

Як розповіла журналістам ініціаторка проєкту Анна Пелип, у липні минулого року їй прийшла ідея підштовхнути молодь школи, випускницею якою є,  до розробки соціальних проєктів, стимулюючи їх можливістю виграти на них своєрідні гранти.

“Мені хотілося показати дітям, що в їхніх силах заробити перші гроші своїм розумом. Адже свій перший гонорар я теж отримала в школі, написавши практичну роботу. Тож вважаю це дієвим інструментом. До того ж, нині в Україні чимало грантових і волонтерських програм. Тож я хотіла, аби учні брали в них участь і вже мали досвід завдяки моєму проєкту”, — сказала Анна.

В рамках ініціативи учні 6-9 класів мали розробити та представити соціальні проєкти у чотирьох категоріях: “Українська — це тренд”, “Англійська — мова майбутнього”, “Чистий світ” і “Допомагай іншим”. Після прийому заявок до другого туру вийшло сім команд: чотири команди шостих класів, дві — сьомих та одна — дев’ятого.

“Днями відбувся захист робіт, які оцінювало журі у складі проєкт-менеджерки канадських та польських проєктів, бізнес-підприємиці, завуч школи та проєкт-менеджерка словацької організації. Остання спілкувалася англійською, аби показати, що знання іноземної мови розширює горизонти й можливості”, — розповіла Анна.

Вона зазначила: перед поданням проєктів учні пройшли навчання, їм були надані відеоматеріали, як знаходити ідеї, які бувають формати, як слід описувати проєкти і про фінансову грамотність.

Переможці проєкту та команди, які посіли другі місця, отримали грошову винагороду — по тисячі та 500 гривень на кожного учасника відповідно. Кошти на гонорари Анна зібрала сама, виступивши донором власного проєкту. Також діти отримали подарунки від партнерів проєкту.

Ініціаторка додала: сама неодноразово подавалася на різні грантові програми, але нічого не вигравала. Тож вирішила зробити власний проєкт з винагородами.

“Моя ініціатива — не лише підтримати школярів, а й показати батькам, що розвиток дітей — в іхніх руках. Під час війни ми, дорослі, сфокусовані на ситуації в країні, але не слід забувати про дітей. І в силах батьків зробити життя власних дітей, їхніх однокласників більш яскравим, і для цього не потрібні великі гроші”, — сказала Анна Пелип.

Також “Особи” раніше писали: Учні Верхньодніпровської громади отримали 57 ноутбуків від благодійників.

Залишити відповідь