З 29 грудня по 4 січня в системі «Прозорро» оприлюднено 41 тис повідомлень про закупівлі на 60,02 млрд грн.
Про це пише Юрій Ніколов на сайті “Наші гроші”, аналізуючи найдорожчі закупівлі минулого тижня.
За його словами, найбільші закупівля тижня носять ритуальний характер – здебільшого йдеться про контрактування палива і електроенергії на наступний рік.
На цьому фоні виділяється закупівля АТ «Дніпровська ТЕЦ» розміром 1,34 млрд грн. Для міста Кам’янське на Дніпропетровщині замовили будівництво когенераційних газопоршневих установок загальною електричною потужністю 75,2 МВт. Ці установки мають забезпечувати споживачів теплом і електрикою коли з якихось-причин (наприклад, в результаті ракетного удару) не працюватимуть основні установки ТЕЦ. Перевагами когенераційних установок є їх порівняно незначний розмір з традиційними котлами ТЕЦ. Відтак ворогу складніше поцілити по ним ракетами чи шахедами. А у випадку влучання в одну з установок – лишаються працювати інші.
З обгрунтування закупівлі відомо, що самі газопоршневі когенераційні установки подаровані міжнародними партнерами за співпраці з «Нафтогазом Україна». Однак їх назви приховані, – зазначає журналіст.
Харківській фірмі ТОВ «Моноліт-центр» замовили одночасно і проектування, і будівництво установок, відтак жодних подробиць щодо цін будматеріалів та обладнання немає. Відомо тільки, що вартість невідомого додаткового обладнання має скласти більше половини ціни угоди. Саме будівництво власним коштом ТЕЦ мають завершити до наступного опалювального сезону – у вересні 2025 року.
Саму закупівлю провели без використання електронної системи. «Дніпровська ТЕЦ» послалась на прийняті урядом Особливості здійснення публічних закупівель. Ними передбачено, що без тендерів можна здійснювати закупівлю послуг проектування та ремонту когенераційних установок для підготовки для опалювального сезону 2024-2025 рр. Тоді як нинішня закупівля проводиться вже для сезону 2025-2026. Таким чином вартість робіт і будматеріалів буде розкрита лише через 90 днів по завершенню воєнного стану, коли б це не було.
“Харківською фірмою «Моноліт-Центр» володіє Євген Мусієнко з Краматорська, а керує Іван Літовченко. До 2015 року фірма була зареєстрована в Слов’янську. Чому обрали підрядником саме цю фірму – невідомо. За всю історію «Прозорро» у «Моноліт-центру» найбільшим підрядом раніше був ремонт після боїв з рашистами квартирного будинку в Ірпені вартістю 59 млн грн.”, – пише Ніколов.
АТ «Дніпровська теплоелектроцентраль» повністю належить «Нафтогазу України». З 2023 року її очолює Олександр Гудим, який у минулому очолював ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ».
Раніше “Особи” також повідомляли: Хто поставив дизпаливо для системи правосуддя Дніпропетровщини.





















