Новини

У Кривому Розі 8 військових отримали звання “Почесний громадянин міста”

З нагоди 250-річчя Кривого Рогу вісім криворізьких  воїнів, які отримали державні звання Герой України, удостоєні звання «Почесний громадянин міста Кривого Рогу».

436Переглядів

До 250-ї річниці від дня заснування міста, звання «Почесний громадянин» присвоєли виключно солдатам та офіцерам Збройних Сил України, які отримали звання Герой України. 6-м військовослужбовцям, які загинули в боротьбі з російськими окупантами та 2-м, які боронять  Батьківщину від збройної агресії рф проти України.

Відповідне рішення прийняли депутати Криворізької міськради на травневій сесії. Про це повідомили в управлінні преси виконкому Криворізької міськради.

Звання «Почесний громадянин міста Кривий Ріг» присвоєно:

  • Півненку Олександру Сергійовичу, бригадному генералу Національної гвардії України, командувачу Національної гвардії України, члену Ставки Верховного Головнокомадувача. Він проявив мужність і професіоналізм під час боїв за Харків, звільнення його передмість та утримання бойових позицій біля міста Торецьк Бахмутського району на Донеччині. Також неодноразово допомагав з евакуацією мирного населення. 
  • Шубі Віталію Сергійовичу, молодшому сержанту, у квітні 2022 року став до 425 окремого штурмового полку «Скала». Під час виконання бойових завдань на території Запорізької та Донецької областей виявив особисту ініціативу, високу самовідданість, лідерські якості та здатність ухвалювати зважені, ефективні рішення у надзвичайно складних умовах.

Також, почесне звання присвоєні Захисникам України, які поклали життя у боротьбі за Україну під час повномасштабного російського вторгнення:

  • Бєлікову Олексію Олександровичу, молодшому сержанту, який з 2014 року боронив Україну на території Луганської та Донецької областей, учасник боїв за міста Іловайськ та Дебальцеве Донецької області. Під час одного з боїв на території Бахмутського району Донецької області був втретє смертельно поранений.
  • Дробіленку Андрію Івановичу, старшому лейтенанту, який у 2022 році був мобілізований до лав Збройних сил України. Воював на сході країни, брав участь у Слобожанському контрнаступі за Харківську область, боях за Луганщину. Загинув під час бою в районі села Стельмахівки на Луганщині.
  • Кандибі Сергію Михайловичу, підполковнику, з 2014 року виконував бойові завдання на сході України. Загинув від важкого поранення, несумісного з життям.
  • Мазуренку Михайлу Валентиновичу, молодшому сержанту, у 2022 році став до лав підрозділу спеціального призначення «Кракен» Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Виявляючи відвагу та незламну силу духу, брав активну участь у бойових діях на території Харківської, Луганської та Донецької областей. 20 січня 2023 року в районі села Парасковіївки Бахмутського району Донецької області командував групою, що утримувала спостережні пости. Загинув під час бою.
  • Павлову Георгію Олександровичу, старшому солдату, з 2017 року захищав Україну на сході, боронив місто Чернігів, брав участь у боях на Донеччині. У лютому 2024 року під час боїв за місто Авдіївку Донецької області на позиції «Зеніт» разом з побратимами отримав поранення. Навіть в умовах постійних обстрілів і щільного наступу ворога, проявляючи стійкість і мужність, вони намагалися втримати позицію. Був розстріляний окупантами.
  • Скидану Миколі Олексійовичу, старшому лейтенанту, з 2014 року виконував бойові завдання на сході України, брав участь у боях на Херсонському та Сумському напрямках, у наступальній операції Сил оборони України під селом Старомайорським Донецької області. Загинув під час інтенсивного мінометного обстрілу.

Раніше “Особи” також писали: “Постраждалі від ворожих обстрілів криворіжці отримають допомогу від німецьких благодійників”.

Залишити відповідь