Євросоюз виділить 30 мільйонів євро на відновлення системи водопостачання Кривого Рогу.
Про це повідомляє Суспільне, посилаючись на сайт Міжнародної організації з міграції (МОМ).
Проблема з водою тут, як і в інших громадах Дніпропетровщини, виникла після підриву військами РФ Каховської греблі рівно два роки тому – 6 червня 2023 року.
До катастрофи Кривий Ріг залежав від водопостачання з Каховського водосховища. Втім тепер місто залежить від альтернативних джерел, які не можуть забезпечити достатню якість та кількість води.
“Новий проєкт, що фінансується ЄС та реалізується МОМ, покращить якість води, зменшить споживання енергії та скоротить втрати води в міській водопровідній мережі. У партнерстві з Криворізьким водоканалом та місцевими органами влади МОМ відремонтує насосні станції, замінить трубопроводи та підвищить ефективність міської водоочисної станції”, — сказано у повідомленні.
Нагадаємо, що вночі 6 червня 2023 року російські війська зсередини підірвали конструкції Каховської ГЕС в Херсонській області.
Руйнування греблі Каховської ГЕС у червні 2023 року призвело до викиду 18 кубічних кілометрів води упродовж трьох-чотирьох діб, унаслідок чого було затоплено щонайменше 80 населених пунктів, розташованих нижче за течією на берегах Дніпра.
Після руйнування греблі обміліло й водосховище. Громади Дніпропетровщини залишилися без джерела води.
Нині на місці колишнього водосховища відбувається процес відновлення природної екосистеми Великого Лугу. За словами еколога Вадима Манюка, на цій території з’являються молоді ліси, а також починають жити різноманітні тварини та птахи.
Раніше “Особи” також писали: Кривий Ріг отримає від Франції 15 мільйонів євро на покращення водопостачання.



















