Європейський союз прагне до 2030 року купувати 50% зброї усередині блоку й співпрацювати з Україною.
Стратегію оборонної промисловості опублікували на сайті Єврокомісії.
У документі йдеться, що головні причини прийняття стратегії оборони — воєнна загроза з боку Росії та залежність країн-членів ЄС від зброї з третіх країн. У 2022 році оборонні витрати країн Євросоюзу зросли до 240 млрд євро, однак 78% закупівель відбулись поза межами ЄС. Здебільшого зброю купували у Сполучених Штатах.
Однією з головних проблем оборонки Євросоюзу автори документа вбачають у низькому рівні консолідації країн-членів. Європейські замовники останнім часом усе частіше купують готову зброю у третіх країнах, замість того, щоб інвестувати у потужності та робочі місця в ЄС. Внаслідок цього оборонні підприємства стають залежними від експорту й національний замовник для них не є пріоритетним.
Так, стратегія передбачає досягнення країнами-членами таких показників до 2030 року:
- 40% оборонних закупівель країни-члени мають проводити спільно;
- Торгівля зброєю між країнами-членами має становити щонайменше 35% від загального обсягу ринку озброєнь Євросоюзу;
- До 2030 року 50% оборонних закупівель має здійснюватись у рамках Євросоюзу, до 2035-го року – 60%.
- Прямі інвестиції в ОПК у 1,5 млрд дол в період з 2025 по 2027 рік.
У документі також йдеться про співпрацю з Україною. Зокрема наша держава зможе брати участь у спільних закупівлях озброєння ЄС, а вітчизняний ОПК зможе отримувати фінансову підтримку від EDIP.
Європейські політичні структури вивчатимуть можливість подальшого стимулювання співпраці між Євросоюзом та українською оборонною промисловістю. Для укріплення співробітництва у 2024 році відбудеться форум оборонної промисловості Україна-ЄС.
Раніше “Особи” також писали: “Строки вступу до ЄС: що думають українці – опитування”.




















1 коментар