Новини

В Павлограді відкрилося Відділення соціальної адаптації

Співи, майстер-класи, скандинавська ходьба і перукар – у мікрорайоні «40 років» з’явився простір для самотніх та вразливих.

537Переглядів

Для того, щоб мешканці павлоградських житлових масивів «Літмаш», «Полігон» та «40 років» – здебільшого люди пенсійного віку – не мусили долати шлях до центру міста, аби отримати базові соціальні послуги, 01 липня 2025 року на «40 років» відкрилося нове відділення.

Про це нам повідомили у Відділення соціальної адаптації Комунальної установи «Павлоградський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», яке запрацювало на вул. Дніпровській, 557-100 в Павлограді.

Тут працюють з особами похилого віку, а згідно стандарту організації – це люди у віці 60+, а також з особами з інвалідністю по психіатрії, по неврології, по руховому апарату тощо.

«Основна послуга, яку ми тут надаємо, це – соціальна адаптація, – розповідає керівниця відділення Любов Укрилова. – У людини щось трапилось: інсульт, втрата близьких, самотність, діти виїхали, син воює, – і людина залишається сама. Ми створили простір, де люди можуть спілкуватися, навчатися новому, повернути собі інтерес до життя».

У приміщенні надають і натуральну допомогу – наприклад, безоплатну перукарську послугу або підбір одягу та засобів реабілітації. Частина послуг – безкоштовні для людей з доходом менше чотирьох прожиткових мінімумів (станом на зараз, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, дорівнює 2.361 гривні – авт.).

Одним із найуспішніших проєктів є скандинавська ходьба, яка з часом переросла у справжній рух: сьогодні в ньому беруть участь понад 200 людей. Починали з 20 пар палиць, гроші на які отримали завдяки гранту, і трьох локацій.

«Ми їздили: наш директор Наталя Євгенівна Мирошниченко і я, як фахівець на той час. Ми їздили на три селища. В центрі Павлограда в нас є паркова зона. Ми там проводили «палички», наприклад, в понеділок. У вівторок ми їхали на селище «18 вересня». Проводили там «палички». В середу їхали сюди. І так кожного дня ми міняли локацію, з тими ж самими паличками: видали, зробили розминочку, походили годину скандинавської ходьби, – розказує Любов Укрилова. – Зараз скандинавська ходьба, кажуть, буде запроваджуватися навіть в школах. Тому що вчені подивилися: при скандинавській ходьбі задіяні всі м’язи, всі системи: кровоносна система, нервова система, опорно-рухова».

Зараз учасники скандинавської ходьби – це вже згуртоване співтовариство з майстер-класами, флешмобами та походами у басейн та до лісу (до повномасштабного вторгнення).

«Тобто, ми людей адаптуємо бути у суспільстві, бути разом, згуртувавшись різними групами. Ми їх не залишаємо у самотності, – каже фахівець Аліна Вікторівна. – Люди в  60+ часто себе вважають… покинутими. Нікому не потрібними. Ми тут їх згуртовуємо, ми з ними спілкуємося, проводимо різні майстер-класи, наприклад, на ментальне здоров’я, і вони себе  відчувають цікавими і потрібними».

У тренінговій залі відділення можна побачити десятки робіт – усе зроблено руками бенефіціарів. Тут також проводять тематичні зустрічі – нещодавно, наприклад, приходив гінеколог і розповідав про вікові зміни у жіночому здоров’ї. Є фахівець з психологічної підтримки, працює рецепція.

Особливу увагу приділяють доступності: у приміщенні є вказівники шрифтом Брайля, пристосування для людей із вадами зору, просторий санвузол та безбар’єрний вхід.

Також «Особи» повідомляли:

 

Залишити відповідь