За підрахунками Економічної правди, в Україні можуть встановити додаткових 200 МВт маневрової генерації або лише п’яту частину від обіцяного Зеленським гігавата.
Про це повідомляє Економічна правда.
150 проєктів будівництва і встановлення когенераційних установок, які здатні допомогти містам підтримати роботу критичної інфраструктури взимку. В середньому мова йде про 1,5 МВт кожна, хоча є і більш потужні.
Ще близько 100 проєктів – ремонти старих і малопотужних установок (переважно 0,5-0,6 МВт) в місцевих котельнях та обленерго. Більшість проєктів по встановленні установок в різних містах почали готувати ще наприкінці 2023 року. Тоді стало відомо, що USAID допоможе Україні близько 100 маневровими станціями.
Другий пік – кінець весни 2024 року, в першу чергу завдяки активізації роботи в Києві. Усього йдеться про 15 установок загальною потужністю 60,5 МВт. Ще додасться 54 МВт завдяки потужній установці, яку Києву подарувало ООН.
На другому місці за темпами розбудови когенерації – Харків. Всього, за підрахунками ЕП, мова може йти не менше як про 30 МВт маневрової потужності.
Якщо порахувати все разом, то мова може йти про встановлення додаткових 200 МВт маневрової генерації або лише п’яту частину від обіцяного Зеленським гігавата.
Крім цього, президент Володимир Зеленський повідомив у вечірньому зверненні, що Кабінет міністрів найближчим часом представить конкретику щодо програм, які допоможуть українцям під час дефіциту електрики.
“Провів сьогодні наради з урядовцями – премʼєр-міністр Шмигаль, перша віцепремʼєр Свириденко, віцепремʼєр Федоров, міністр фінансів Марченко. Уже є чіткі деталі нових рішень для українців – нових програм, які допоможуть людям у цей час дефіцитів електрики, а також щодо стабілізації мобільного зв’язку. Найближчим часом урядовці представлять усю конкретику”, – сказав Зеленський.
Раніше “Особи” також писали: ““Укрнафта” планує вкласти $1 мільярд у газову електрогенерацію”.



















