Розпочали сівбу зернових та зернобобових культур всі області України. Засіяно 476,7 тис. га, з яких 68,3 тис. га пшениці, 291,5 тис. га ячменю, 81,8 тис.га гороху та 28,7 тис. га вівса.
Про це повідомили в пресслужбі Міністерства аграрної політики і продовольства.
Там зазначили, що темпи посіву гороху на 51,1% перевищують минулорічні станом на ту саму дату та становлять 81,8 тис. га, ячменю на 35,6% більші – 291,5 тис. га, пшениці на 27,8% більше — 68,3 тис. га, вівса на 17,6% – 28,7 тис. га.
Найбільше зернових та зернобобових посіяли аграрії таких областей:
- Одещина – посіяно 7 тис га пшениці, 41,5 тис. га ячменю, 28,4 тис. га гороху та 1,5 тис. га вівса.
- Тернопільщина – 14,4 тис. га пшениці, 32,2 тис. га ячменю, 3,1 тис. га гороху та 1,1 тис. га вівса.
- Полтавщина – 6,4 тис. га пшениці, 56,2 тис. га ячменя, 4,7 тис. га гороху та 2,3 тис. га вівса.
- Хмельницька область – 7,2 тис. га пшениці, 23,7 тис. га ячменя, 0,8 тис. га гороху та 0,5 тис. га вівса.
- Вінниччина – 5,9 тис. га пшениці, 27,1 тис. га ячменю, 4,4 тис. га гороху та 0,2 тис. га вівса.
- Миколаївська область – 2,2 тис. га пшениці, 33,4 тис. га ячменю, 17,6 тис. га гороху та 0,5 тис. га вівса.
«За минулий тиждень аграрії України посіяли зернових та зернобобових культур на 262,2 тис. га. У лідерах Полтавщина, там засіяно 44,2 тис. га. Лідирує Полтавська область і серед посівів цукрового буряка – вже засіяно 10,2 тис. га. До сівби цієї культури також приступили аграрії Вінниччини, Волині та Рівненщини. Аграрії Київщини почали сіяти соняшник, а Вінниччини — сою», – повідомляють у Міністерстві аграрної політики і продовольства.
Раніше “Особи” також писали: “У 2024 році аграрії Дніпропетровщини взяли доступних кредитів на понад 242 млн грн”.




















