Про це заявив міністр культури та стратегічних комунікації Микола Точицький (на фото).
Його цитує LB.ua.
За словами міністра, в Україні хотіли створити єдину базу, яка б фіксувала виїзд діячів культури за кордон, але зараз її немає.
«Мені щодня доводиться розглядати по 100 заяв на виїзд, більшості з цих імен я не знаю, доводиться витрачати час на пошук інформації. Також маю зауважити, що з 5 тих, хто виїхав, 1 не повертається», – розповів міністр.
Точицький також наголосив, що на шляху до ЄС доведеться ухвалити та імплементувати багато необхідних змін. Зокрема, звернути окрему увагу на питання збереження спадщини.
Він також повідомив, що не підтримує ідею децентралізації і передання на місця питань, пов’язаних зі збереженням об’єктів спадщини, з визначенням буферних зон і т. ін.
Під час дискусії міністр зауважив, що кожна сфера культури потребує окремої стратегії – театри, мистецтво, бібліотеки тощо, – і запевнив, що міністерство працює над цим і вже в березні 2025 буде готове презентувати п’ять стратегій.
Зазначимо, що Микола Точицький очолив міністерство культури лише місяць тому. До цього він був заступником керівника ОПУ (2024) та заступником міністра закордонних справ (2021—2024).
Раніше “Особи” також писали: Радянські наративи: у Дніпрі виступили проти показу вистави “Весілля в Малинівці” в театрі ім. Шевченка.




















1 коментар