Новини

Внаслідок нічного обстрілу Дніпра пошкоджений “Старий корпус Будівельного інституту”

Обстріл росіянами Дніпра в ніч проти 15 квітня пошкодив обʼєкт культурної спадщини — "Старий корпус Будівельного інституту". Його зведення розпочалося у 1930 році. Будівництвом займалися викладачі та студенти навчального закладу.

397Переглядів

Роботу над будівлею закінчили впродовж 1931/1932 навчального року. Зовнішнє оздоблення фасадів виконали після 1935 року — за окремим проєктом архітектора Бориса Кащенка.

Про це йдеться на Facebook-сторінці міського управління з питань охорони культурної спадщини.

“Будівля Пам’ятки складається з центрального об’єму вздовж вул. Володимира Моссаковського та двох асиметричних, різних за довжиною, перпендикулярних до нього бічний крил. В подальшому за первинним проєктом 1930 р. роботи не проводились”, — сказано в дописі.

Майже з усіх боків споруди протягом 1950–1970-х років, було зведено декілька прибудов. Це були, зокрема, котельня, додаткові навчальні корпуси та актова зала (за проєктом архітектора Олега Петрова).

У понівеченій будівлі стався обвал конструкцій. Детальний огляд пошкоджень наразі неможливий. На місці працюють відповідні служби.

За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, внаслідок влучання в будівлю Придніпровської академії будівництва та архітектури повністю знищено конструкції перекриття та частково пошкоджено несучі стіни і перетинки будинку студентів. Також пошкоджено дах корпусу орієнтовною площею 1500 м². Вибуховою хвилею вибито вікна та двері на площі приблизно 2500 м².

За словами Оксена Лісового, одна з побитих будівель має національне історичне значення, інша — місцеве. Також внаслідок обстрілу пошкоджено матеріально-технічну базу. Дві людини дістали поранення.

“Цілеспрямований обстріл університетів — це спроба зірвати навчання, посіяти страх і змусити молодь сумніватися у своєму майбутньому в Україні. Це цинічна спроба завдати удару по освіті як основі розвитку країни”, — написав міністр.

Пошкоджень зазнав також кампус НТУ «Дніпровська політехніка». Про це повідомили у виші.

У закладі зазначили, що руйнування є серйозними.

«Це місце, де стільки людей знайшли себе, свою професію, своїх людей, і бачити його таким справді боляче. Перший корпус бачив і гірше – після Другої світової його піднімали з руїн, і ця пам’ять нікуди не ділась», – йдеться у повідомленні.

Університет уже розпочав відновлювальні роботи. До підтримки долучилися представники міської влади та волонтери. Водночас у виші звернулися до випускників і небайдужих із проханням допомогти у відновленні. Для цього відкрито збір благодійних внесків.

Нагадаємо: у Дніпрі близько 3:00 15 квітня пролунали вибухи. Зайнялася адмінбудівля, потрощено понад тисячу вікон. Травмовано 29-річну жінку, її госпіталізовували у стані середньої тяжкості. Також поранені жінка 22 років та чоловік 65 років, вони на амбулаторному лікуванні.

Унаслідок атаки пошкоджені навчальні корпуси та студентські гуртожитки Українського державного університету науки і технологій та “Політехніки”.

Раніше “Особи” також сповіщали: Росіяни били по Дніпру та Нікопольському району, поранені люди.

Залишити відповідь