У травні рух «Гроші на ЗСУ» направив колективний лист до групи «Прозорість та підзвітність» Дніпровської ОДА з вимогою переглянути тендери на нецільові закупівлі.
Про це йдеться у пресрелізі активістів, який отримали “Особи”.
Наше звернення та розслідування NGL.media дозволили досягти вражаючих результатів. Департамент житлового господарства Дніпровської міськради змушений був зменшити вартість контрактів з утеплення багатоповерхових будинків на 63,7 млн грн. – йдеться у релізі.
Активісти зазначили, що проведений аналіз кошторису проєктів з утеплення 13 багатоповерхівок у Дніпрі загальною вартістю майже 425,5 млн грн виявив переплату на 49,7 млн грн. За оцінкою аналітиків моніторингового порталу Dozorro, завищення вартості утеплення будинків склало не менше 39,4 млн грн.
У підсумку департамент житлового господарства Дніпровської міськради підписав з підрядником додаткові угоди, якими зменшив вартість контрактів на 63,74 млн грн. Отже, загальна вартість капремонту й утеплення будинків подешевшала на 15%.
Інші досягнення після звернення активістів:
- 2 закупівлі на суму 96,6 млн грн були скасована;
- По 14 закупівлях зменшено суми договорів на 63,78 млн грн;
- Закупівля КП “ДНІПРОВОДОКАНАЛ” на суму 2 млн грн для охорони фонтану була піддана перегляду.
Міський бюджет Дніпра сьогодні збільшився до майже 20 млрд. грн, але на підтримку ЗСУ виділяється лише 4% (850 млн грн), що насправді становить лише 3% бюджету з урахуванням цивільних витрат, – пишуть активісти.
Реально витрачених лише 199 млн грн по програмі підтримки ЗСУ станом на 1 травня, а дотація у 150 млн грн до обласного бюджету була виділена вчасно. Це в той час, як перші півроку були найтяжчими для наших військових без допомоги США.
19 червня відбулася сесія міської ради, де вимоги дніпрян вкотре проігнорували. Депутати ховалися в дорогих автівках від містян, не допустили на сесію активістів і вкотре показали власну некомпетентність, – зазначають організатори руху “Гроші на ЗСУ”.
Раніше “Особи” також писали: «Елемент російського ІПСО»: як влада у Дніпрі цькує активістів ініціативи «Гроші на ЗСУ».






















Молодці дніпряни! Приклад для інших.