Мешканці Дніпропетровської області можуть подати заяви до міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України у двох категоріях:
- смерть близького члена сім’ї;
- пошкодження або знищення нерухомого майна.
Про це повідомили в ДніпроОВА.
Подавати звернення можна через портал Дія. У подальшому їх розглядатиме спеціальна комісія й далі прийматиме рішення про розмір компенсації у кожному окремому випадку.
“Ідею створення такої платформи започаткували резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Його мета – документально зафіксувати докази злочинів Росії проти України. Зібрати там заяви про завдані збитки, втрати, шкоду усіх постраждалих від агресії. Аби надалі стягнути з країни-агресорки компенсацію. До Реєстру вже приєдналися 43 держави та ЄС”, – повідомили в ОВА.
Штаб-квартира Реєстру знаходиться у Нідерландах. У 2024 році відкрили допоміжний офіс в Києві. Всього затверджено 45 категорій заяв, які можуть бути внесені до документу.
Раніше “Особи” також писали: “270 історій: в сквері Героїв у Дніпрі відкрили шосту частину проєкту про загиблих військових”.



















