Новини

З України у 2025 році виїде ще 200 тисяч людей, повернення очікується у 2026 – НБУ

2025 році очікується продовження чистого відпливу мігрантів (200 тисяч українців), натомість з 2026 року почнеться чисте їх повернення в Україну (200 тисяч людей), яке пришвидшиться у 2027 році (близько 500 тисяч українців).

334Переглядів

Зазначається, що впродовж 2024 року відплив мігрантів з України тривав і загалом за рік становив близько 500 тисяч осіб, що відповідало оцінкам НБУ.

Про це йдеться в Інфляційному звіті Національного банку за січень 2025 року.

“Спостерігається зменшення частки тих, хто бажає повернутися, через подальшу адаптацію українців за кордоном”, – йдеться у звіті.

Тому, як вважають в НБУ, масове та швидке повернення мігрантів в умовах збереження статус-кво виглядає малоймовірним, унаслідок чого дефіцит робочої сили зберігатиметься.

За підрахунками НБУ, зміна політики країн-реципієнтів щодо українських мігрантів та проактивна політика українського уряду щодо повернення мігрантів додому можуть пожвавити міграційний приплив. Також він стимулюватиметься в разі швидкого зниження безпекових ризиків в Україні.

У цьому разі нестача робочої сили знизиться, споживчий попит відновлюватиметься швидше, водночас ризики зростання безробіття в короткостроковому періоді також можуть посилитися, вважають в НБУ.

Раніше “Особи” також сповіщали: На Дніпропетровщину приїхало майже півмільйона переселенців: до яких громад найбільше.

1 коментар

Залишити відповідь