СБУ та НАБУ за сприяння Міністра енергетики України затримали його заступника у Києві на хабарі у пів мільйона доларів. За цю суму чиновник, користуючись своїми повноваженнями, пообіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну безперешкодно передати у користування унікальне гірничо-видобувне обладнання із шахт прифронтового району Донеччини.
Про це повідомили в пресслужбі СБУ.
“Щоб отримати дозвіл на евакуацію обладнання із зони бойових дій та його використання на шахтах західного регіону, навесні цього року представники галузі звернулися до заступника Міністра енергетики. Однак посадовець, в чиї обов’язки входило збереження гірничої техніки, почав вимагати гроші за її вивезення”, – йдеться у повідомленні СБУ.
Там додали, що до незаконної діяльності чиновник залучив трьох спільників: приватного енерготрейдера, очільника енергетичної компанії з Миколаївської області та керівника видобувного підприємства з Донеччини. Саме з цього гірничого комбінату мали розпочати евакуацію устаткування після отримання організатором схеми частини хабаря.
Передача коштів відбувалась через залучених спільників. Служба безпеки поетапно задокументувала кожен із «траншів». І в результаті правоохоронці затримали посадовця Міненерго та трьох його спільників «на гарячому» після отримання частини хабаря.
Наразі всім чотирьом затриманим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу. Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Слідство триває.
Раніше “Особи” також писали: “Коломойському змінили раніше оголошену підозру у справах “ПриватБанку” та “Укрнафти””.
























