Новини

Мобілізація посилилася. У травні до лав ЗСУ призвали рекордну кількість українців

Народний депутат від фракції «Голос» Роман Костенко заявив про зростання темпів мобілізації.

299Переглядів

У травні в армію було призвано стільки людей, скільки протягом останніх чотирьох місяців.

Відповідну заяву Роман Костенко зробив в інтерв’ю Radio NV, повідомляє Finance.ua.

«У нас зараз темпи мобілізації зросли. За останній місяць ми набрали, мабуть, як за останні пів року. За останні чотири місяці. У нас у травні був найбільший набір», — сказав Костенко.

За його словами, серед факторів, які вплинули на посилення мобілізації, — набрання чинності нового закону, а також свідомість громадян.

«Я також думаю, що багато людей, які хотіли мобілізуватися в період, коли закон напрацьовувався, чекали, які будуть умови, а в травні вступили до війська», — сказав він.

Ці слова депутата прозвучали під час обговорення питання бронювання працівників підприємств оборонно-промислового комплексу.

Костенко сказав, що не знає, що відбувається між Міноборони та Міністерством стратегічних галузей промисловості, але дефіцитних фахівців продовжують забирати на фронт.

Він вважає, що дві чи три тисячі мобілізованих працівників підприємств ОПК не зіграли б ролі для армії. Водночас, стверджує депутат, ці люди вкрай важливі для виробництва озброєнь і боєприпасів.

«І ті люди, яких ми набрали, будуть, скажімо так, без якихось боєприпасів чи дронів. Тому що інженери, які їх робили, будуть поруч із ними десь на полі бою битися», — сказав Костенко.

Зазначимо, що точні цифри мобілізованих не називають.  Кілька днів тому нардеп та волонтер Руслан Горбенко у інтерв’ю “Укрінформу” повідомив, що цього року збираються призвати приблизно до 120 тисяч новобранців.

“Зараз командування і військові на фронті зазначають, що потреба в особовому складі на цей рік становить 100-110 тисяч осіб”, – сказав він.

Чи маємо ми довіряти цим цифрам – казати важко. Адже ще у грудні 2023 року Валерій Залужний говорив про зовсім інший рівень потреб ЗСУ у новобранцях. Тоді потреба у мобілізації становила 500 тисяч українців.

Раніше “Особи” також сповіщали: У 2022-му на фортифікації на Дніпропетровщині не було передбачено коштів.

Залишити відповідь