АфішаНовини

Фільм, що показує, чому з росіянами не можна домовлятися: режисерка «Мирних людей» їде у Дніпро

29 серпня в Україні розпочнеться прокат документального фільму «Мирні люди» Оксани Карпович. А вже 5 вересня його можна буде побачити у Дніпрі.

442Переглядів

Перед стартом показів по всій Україні, режисерка відвідає 5 українських міст, де представить стрічку та проведе сесію питань на відповідей з глядачами та глядачками.

Про це йдеться у пресрелізі організаторів туру, який отримали “Особи”.

Там зазначають: фільм складається з перехоплених розмов росіян та пейзажів українських міст та сіл, що постраждали від війни.

З початку повномасштабного вторгнення українські спецслужби опублікували сотні перехоплених телефонних дзвінків російських військових. Чи не найбільший інтерес викликають розмови окупантів з їхніми близькими в росії.

Голоси «мирних», цивільних — матерів, дружин і друзів — розкривають світові очі не лише на хід так званої «спецоперації», а й на жахливий внутрішній світ суспільства, яке стоїть за її виконанням. Саме з таких перехоплень складається стрічка, що досліджує природу російського імперіалізму й колоніалізму, роль пропаганди у вторгненні й торкається питання колективної відповідальності росіян і росіянок.

Для режисерки Оксани Карпович фільм став другою режисерською роботою. Вона відома своїм фільмом «Не хвилюйся, двері відчиняться», а на початку повномасштабного вторгнення працювала локальною продюсеркою для іноземних новин.

Стрічка «Мирні люди» була у програмах міжнародних фестивалів по всьому світу – від Гонконгу до Нью-Йорка. На Гонконзькому міжнародному кінофестивалі вона отримала Спеціальну відзнаку, а у Кракові – нагороду «Срібний Ріг» режисерці за фільм на соціальну тематику та приз FIPRESCI від асоціації кінопреси. Українська премʼєра фільму відбулась на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де стрічка була представлена як фільм-відкриття.

Придбати квитки вже можливо онлайн.

Показ  у Дніпрі:  5 вересня, Культурно-діловий центр Menorah Center Клуб Inspira.

Розклад події:

  •  17:30-18:00 – ЗБІР ГОСТЕЙ
  •  18:00-19:40 – ПОКАЗ ФІЛЬМУ
  •  19:40-20:40 – СПІЛКУВАННЯ З ГОСТЯМИ

Раніше “Особи” також писали, що український фільм “20 днів у Маріуполі” отримав “Оскар”.

Залишити відповідь