Новини

Історична перемога: український фільм “20 днів у Маріуполі” отримав “Оскар”

Фільм "20 днів у Маріуполі" здобув премію "Оскар" як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший український фільм, який отримав "Оскар".

Director Mstyslav Chernov, producers Michelle Mizner and Raney Aronson-Rath win the Oscar for Best Documentary Feature Film for "20 Days in Mariupol" during the Oscars show at the 96th Academy Awards in Hollywood, Los Angeles, California, U.S., March 10, 2024. REUTERS/Mike Blake
1.64KПереглядів

На сцену разом із режисером Мстиславом Черновим піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом із режисером працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році.

Про це повідомляє Суспільне.

Разом із Черновим нагороди отримали кінопродюсерки Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.

“Я вдячний. Але напевно я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію”, — сказав Чернов.

Крім “20 днів у Маріуполі”, у категорії “Найкращий документальний фільм” змагалися чотири стрічки:

  • Bobi Wine: The People’s President (“Бобі Вайн: Народний президент”);
  • The Eternal Memory (“Вічна пам’ять”);
  • Four Daughters (“Чотири доньки”);
  • To Kill a Tiger (“Убити тигра”).

Суспільне Культура транслювало церемонію нагородження премії “Оскар”. О 20:30 11 березня відбудеться трансляція короткої міжнародної версії церемонії для тих, хто не зміг подивитися її вночі.

Що відомо про фільм “20 днів у Маріуполі”

Стрічка “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їм присвоїли Шевченківську премію.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.

Стрічка вже перемогла у номінації “Найкращий документальний фільм” британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за “видатні режисерські досягнення в документальному кіно”.

Раніше “Особи” також писали: Двоє школярок з Дніпропетровщини стали переможницями Всеукраїнського творчого конкурсу.

2 коментарі

Залишити відповідь