На сцену разом із режисером Мстиславом Черновим піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом із режисером працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році.
Про це повідомляє Суспільне.
Разом із Черновим нагороди отримали кінопродюсерки Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.
“Я вдячний. Але напевно я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію”, — сказав Чернов.
Крім “20 днів у Маріуполі”, у категорії “Найкращий документальний фільм” змагалися чотири стрічки:
- Bobi Wine: The People’s President (“Бобі Вайн: Народний президент”);
- The Eternal Memory (“Вічна пам’ять”);
- Four Daughters (“Чотири доньки”);
- To Kill a Tiger (“Убити тигра”).
Суспільне Культура транслювало церемонію нагородження премії “Оскар”. О 20:30 11 березня відбудеться трансляція короткої міжнародної версії церемонії для тих, хто не зміг подивитися її вночі.
Що відомо про фільм “20 днів у Маріуполі”
Стрічка “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.
Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їм присвоїли Шевченківську премію.
Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.
Стрічка вже перемогла у номінації “Найкращий документальний фільм” британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за “видатні режисерські досягнення в документальному кіно”.
Раніше “Особи” також писали: Двоє школярок з Дніпропетровщини стали переможницями Всеукраїнського творчого конкурсу.




















2 коментарі