З 21 вересня рибалкам-любителям дозволяється лов цих безхребетних з дотриманням Правил любительського рибальства.
Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.
Наразі одній особі за добу можна впіймати тільки 30 раків. При цьому мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам становить 9-11 см (в залежності від водойм).
Лов дозволяється лише двома методами:
- ручним збиранням,
- раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм у кількості більше однієї одиниці на одного рибалку.
Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.
Штрафи за порушення дуже високі. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.
В Управлінні Держрибагентства у Дніпропетровській області нагадали телефон «гарячої лінії»: (096) 400-02-50. Про порушення Правил любительського та порядку придбання чи збуту риби просять повідомляти за вказаним номером телефону.
Раніше “Особи” також писали: На Дніпровському водосховищі масово загинули соми.



















