Новини

На Дніпропетровщині дозволили ловити раків, але є обмеження

20 вересня на території Дніпропетровської області закінчується заборона на лов раків.

373Переглядів

З 21 вересня рибалкам-любителям дозволяється лов цих безхребетних з дотриманням Правил любительського рибальства.

Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Наразі одній особі за добу можна впіймати тільки 30 раків. При цьому мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам становить 9-11 см (в залежності від водойм).

Лов дозволяється лише двома методами:

  • ручним збиранням,
  • раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм у кількості більше однієї одиниці на одного рибалку.

Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Штрафи за порушення дуже високі. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

В Управлінні Держрибагентства у Дніпропетровській області нагадали телефон «гарячої лінії»: (096) 400-02-50. Про порушення Правил любительського та порядку придбання чи збуту риби просять повідомляти за вказаним номером телефону.

Раніше “Особи” також писали: На Дніпровському водосховищі масово загинули соми.

Залишити відповідь