Кабмін переніс реалізацію постанови № 822, якою передбачено збільшення мінімального окладу вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів до скасування воєнного стану. Натомість вчителі отримуватимуть щомісячну доплату до заробітної плати.
Про це йдеться у постанові уряду № 1286, яку ухвалили 8 листопада.
Згідно з постановою №822, на 1 січня 2025 року зарплата вчителів повинна була становити 17 424 гривень, що відповідає коефіцієнту 4,84 від прожиткового мінімуму. Але через брак грошей у бюджеті та складну економічну ситуацію уряд змушений був заморозити дію цієї постанови до кінця року, наступного після завершення воєнного стану.
Натомість постановою № 1286 уряд встановив педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти державної та комунальної форми власності щомісячну доплату за особливі умови праці.
Вона становитиме:
- з 1 січня 2025 року 1300 гривень (1000 грн “на руки”);
- з 1 вересня 2025 року та до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, – 2600 гривень (2000 грн “на руки”).
Зазначається, що розмір доплати педагогічному працівникові визначатиметься пропорційно до обсягу навчального навантаження та/або обсягу педагогічної роботи, яку виконує працівник.
На розмір доплати не впливатиме стаж педагога чи місце розташування закладу, в якому він працює, повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий. За його словами, механізм виплати доплат не потребуватиме будь-яких додаткових дій від учителів. У держбюджеті на це буде виділено 12 млрд грн, які держава отримує від іноземних партнерів.
Раніше “Особи” також інформували: В українських вишах у 2025 році запровадять обов’язкову військову підготовку.



















