Новини

На Дніпропетровщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

23 листопада в Україні вшановують жертв голодоморів.

195Переглядів

На Дніпропетровщині у суботу, 23 листопада, провели пам’ятну зустріч. Згадали тих, кого замордував тоталітарний режим. Зібралися біля меморіалу. Представники обласної та міської влади, правоохоронці, рятувальники, громадськість.

Про це інформує пресслужба ДніпроОВА.

Традиційно в Україні жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років вшановують в четверту суботу листопада.

«Трагедію, яку спричинив комуністичний тоталітарний режим, не стерти з нашої пам`яті. Сьогодні вшановуємо мільйони людей, загиблих через штучний голод. Тоді український народ хотіли знищити. І зараз знову боремося з ворогом, який чинить геноцид. Маємо бути об`єднаними та підтримувати воїнів, аби подолати агресора», – зазначила заступниця начальника ДніпроОВА Надія Задорожна.

Присутні схилили голови у хвилині мовчання. Духовенство провело жалобну панахиду.

«Вся країна згадує тих людей, які були заморені голодом. Невинно вбитих українців, – сказав канцлер Дніпропетровської єпархії Православної Церкви України, протоієрей Віталій Лопушанський. – Сьогодні, на превеликий жаль, ми втрачаємо наших Героїв, воїнів, які віддають життя за Батьківщину. Та віримо в нашу незалежність. Кожен з нас має докладати всіх зусиль у великій боротьбі задля перемоги, задля майбутнього».

Далі провели церемонію покладання квітів. Окрім них учасники принесли колоски. Запалили лампадки.

Майже три десятки країн у світі визнали Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

О 16:00 пройшла акція «Запали свічку». Це прояв щирої скорботи. Кожен вогник символізує душі людей, замордованих голодом.

Раніше “Особи” також інформували: “Вони ідуть”: воєнна лірика дніпрянина у вшанування пам’яті загиблих Воїнів.

Залишити відповідь