У Дніпрі відкрили пам’ятну дошку В’ячеславу Чорноволу замість понівеченої вандалами. Меморіальна табличка з портретом виготовлена коштом громадськості.
Про це повідомляють місцеві активісти.
У неділю, 12 січня, у Дніпрі відкрили нову меморіальну табличку, присвячену українському громадському діячу, засновнику «Народного Руху» В’ячеславові Чорноволу. Її встановили на розі вулиці однойменних вулиці та бульвару.
Як розповів керівник Товариства політв’язнів та репресованих Іван Дремлюга, гроші на пам’ятний знак зібрала громадськість. Табличка має дещо інший дизайн, ніж розбита вандалами, зокрема, містить портрет В’ячеслава Чорновола.
Захід приурочили до Дня українського політв’язня.
«Дошка – на символічному місці в Дніпрі-Січеславі, де сходиться бульвар Чорновола і нещодавно перейменована вулиця Чорновола. Місце значуще, і хотілось би. Аби тут збиралися люди не лише на день народження чи день смерті, а щоб і влада приходила на вшанування дат, пов’язаних з Незалежністю», – сказав Дремлюга.
Як повідомляє “Радіо Свобода”, учасники події разом заспівали гімн України. Дошку освятив священник Православної церкви України (ПЦУ) Дмитро Поворотний.
Згодом, зазначив Іван Дремлюга, «на цьому місці може бути встановлене погруддя чи меморіальний ансамбль пам’яті Чорновола».
Також активісти ініціюють встановлення пам’ятної дошки Чорноволу на будівлі нинішньої обласної філармонії. Там раніше був розташований Будинок культури залізничників, де збиралися «рухівці» і де В’ячеслав Чорновіл бував особисто.
Раніше “Особи” писали: Розбиті надгробки, розграбовані могили та розкидане сміття: у якому стані одне з найстаріших кладовищ Дніпра.






















