Новини

На Дніпропетровщині у 2024 році укріпили 13 гнізд лелек

У 2024 році у Дніпропетровській області встановили 13 захисних платформ для гнізд лелек.

362Переглядів

Укріпили гнізда лелек енергетики компанії ДТЕК “Дніпровські електромережі”. Вони встановили там захисні платформи. Роботи проводили ранньою весною та в осінньо-зимовий період, коли лелеки вирушили на зимівлю до теплих країв.

Про це йдеться на сайті компанії “ДТЕК”.

Вдалося облаштувати на три гнізда більше ніж у 2023 році.

“Це стало можливим завдяки активному залученню місцевих мешканців, які попереджають про аварійні гнізда у своїх громадах. Останню конструкцію наприкінці минулого року встановили у Павлоградському районі. Таке рішення не тільки захищає птахів, а й робить електромережі надійнішими для десятків тисяч родин області”, — зазначив генеральний директор ДТЕК “Дніпровські електромережі” Андрій Терещук.

З 2013 року енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі укріпили 229 гнізд лелек на електроопорах, що дозволило понад 20 тисячам пташенят безпечно стати на крило.

Енергетики Дніпропетровщини також взяли участь у міжнародному проєкті  польського орнітологічного товариства Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne з кільцювання пташенят. Це допомагає вченим відстежувати вплив зовнішніх факторів, зокрема війни, на популяцію лелек та створювати міжнародну базу даних для подальших досліджень і збереження виду.

У 2024 році у Царичанській громаді було окільцьовано 74 пташенят.

Раніше “Особи” також писали: “Найкращий результат у світі: Магучіх з Дніпра виграла друге “золото” сезону-2025”.

Залишити відповідь