30 квітня 2025 року рішенням КМР «Про створення Комунального закладу «Малий груповий будинок» Криворізької міської ради» новий комунальний заклад отримав право офіційної реєстрації за адресою: вулиця Володимирівська, будинок 63.
Річний контракт на керівництво ним уклали із заступницею директора з навчально-методичної роботи ЦДЮТ «Гармонія» Хрипченко Ольгою Павлівною і 19 травня, за інформацією YouControl, провели реєстраційні дії.
Варто зауважити, що будівля КЗ «МГБ» КМР наразі залишається на балансі Дніпропетровської обласної ради.
У телефонній розмові пані Ольга, його керівниця, повідомила, що питання взяття новобудови на баланс міста Криворізька міська рада має проголосувати 28 травня, тобто сьогодні. Облрада ж розпорядилася передати готовий до експлуатації об’єкт ще 06.05.2025 року.
Зі слів директорки закладу, усі роботи завершені, проте не під’єднані комунікації, що стане можливим лише після повної передачі об’єкта на баланс громади.
Ольга Павлівна запевнила, що після депутатського голосування та погодження технічної комісії, яка перевірить якість виконаних робіт та належність роботи комунікацій, будуть підписані договори з постачальниками комунальних послуг. Діти зможуть там оселитися одразу після завершення усіх обов’язкових процедур.
$716 тис. і 55 місяців будівництва
Історія з будівництвом МГБ могла би бути схожою на милу прогулянку, аби не її шлейф довжиною у 55 місяців «унікального» фінансування і стосу додаткових угод з перенесеннями термінів, їх розриванням та поновленням виконання.
Вперше ТОВ «Комерційний центр «Лібертон» уклало угоду з Департаментом капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації (ДОДА) 19 жовтня 2021 року в результаті переможних торгів. Зійшлися на сумі у 14.899.585,63 гривень, де переможець поступився менш ніж 10 тисячами.
Цікаво, що вже за чотири дні якимось дивом, не інакше, ТОВ «КЦ «Лібертон» отримало перший аванс 10.158.952,00 грн, а ще за кілька днів – додаткових майже 4 мільйони. Отже, 95% вартості робіт підрядник отримав авансом – диво щедрості.

Угоду продовжували кількаразово аж до 2024 року, проте авансовані кошти не зробили дива, і її зрештою розірвали.
Через нібито невикористані та не повернуті, як передбачено угодою, кошти 09.04.2024 року Дніпропетровська обласна прокуратура пішла, в інтересах держави в особі ДОДА та Департаменту капітального будівництва ДОДА, судитися з підрядником. У матеріалах справи зазначалося, що підрядник зміг підтвердити використання коштів за визначений період лише на третину переказаного йому авансу.
В результаті тяжб компанія повернула 1,6 мільйони. Від вимоги відшкодувати майже 13 мільйонів бюджетних коштів, впродовж року судових засідань, залишилася лише згадка. А в частині стягнення пені, інфляційних втрат та 3% річних справу направлено на новий розгляд до Господарського суду Дніпропетровської області.
Непересічним став факт передачі ТОВ «КЦ «Лібертон» Нового будівництва КЗ «МГБ» КМР, що за адресою м. Кривий Ріг, вул. Володимирівська, вдруге – 21 жовтня 2024 року. Ще більш цікавою виявилася система розрахунків. Попри те, що вже пів року як Департамент капітального будівництва разом з ДОДА у якості позивачів судилися з новим-старим підрядником, йому знову погодили два аванси на суму майже 3,3 мільйони.
Водночас додатковою угодою № 2 сторони змінили графік розрахунків, аби усю суму підрядник міг отримати до кінця 2024 року, а не до грудня 2025 року, як це було передбачено договором. Отже, й графік виконання робіт мав стискатися у два місяці замість року.

Але, ймовірно, бюджетне фінансування не покрило бажання сторін, і вже 18 грудня світ побачив додаткову угоду № 3, яка повертала попередні терміни виконання робіт.
Між іншим, якщо звернутися до рішень про бюджет, за об’єктом КЗ «МГБ» КМР на 2024 рік була передбачена сума у 5 мільйонів гривень.

Однак, у 2025 році ТОВ «КЦ «Лібертон» таки отримало розрахунок у повному обсязі і навіть додало 721,4 тисячі понад договірну вартість.
(Якщо перевести гривні в долари по курсу НБУ на день підписання договорів, то виявиться, що цей будиночок на 10 дітей коштував $716 тис. Нагадаємо, МГБ у с. Вакуловому ТОВ «Комерційний центр «Лібертон» збудував $648 тис. – ред.).

Чим нова домівка зустріне дітлахів
Зовсім скоро будинок зустріне своїх мешканців. Це 10 дітей та підлітків з особливими освітніми потребами, яким влада міста обіцяє створити умови, що максимально наближені до сімейних. Планується залучення вихователів та асистентів, соціальних працівників.
На ігровому майданчику для дітей вже змонтовані 7 видів тренажерів, ігрових та гімнастичних снарядів і комплексів.
На жаль, не вдалося потрапити не лише до приміщень малого групового будинку, а навіть зайти на територію. Два візити у робочі дні відрізнялися днем тижня і то присутністю, то відсутністю сторожа, який, втім, знаходився у будівельному вагончику поза садибою. Тож світлини довелося робити на відстані.
Проте, завершення робіт понад тиждень тому підтвердили, крім сторожа та його безпосереднього керівника, також мешканці сусідніх будинків. Тут з нетерпінням чекають на нове сусідство. А ще – на благоустрій території, яка залишилася занедбаною поруч з новенькою садибою.
Раніше світлини будинку зсередини оприлюднили на комунальному ресурсі Кривого Рогу ТРК «Рудана».
Люсія Чарівна
























