Чинний віцепрем’єр-міністр України Олексій Чернишов, який раніше був міністром розвитку громад та територій, отримав підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
Зазначають, що він став шостим підозрюваним у справі про масштабну корупційну оборудку у будівельній сфері за участю топпосадовців держави.
Раніше САП та НАБУ заявили, що викрили корупційну оборудку в будівельній сфері за участю топпосадовців держави, яка могла призвести до заподіяння державі понад 1 млрд грн збитків.
“Один зі столичних забудовників розробив схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під зведення житлового комплексу. Для цього звернувся до очільника Мінрегіону, який спільно з держсекретарем Мінрегіону, радником міністра та директоркою держпідприємства створив умови для передачі ділянки цьому ДП. Воно ж у незаконний спосіб уклало з «потрібною» будівельною компанією інвестиційні договори.
За ними забудовник мав віддати державі частину майбутніх квартир у кількості, пропорційній до вартості земельної ділянки. Аби звести цю кількість до мінімуму, землю та наявні на ній будівлі оцінили майже вп’ятеро дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила 1 млрд грн. Саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості у разі виконання договорів. Цьому завадив арешт ділянки, накладений за клопотанням НАБУ і САП”, – йдеться у повідомленні.
Як пише “Економічна правда”, 12 та 13 червня детективи НАБУ за погодженням із прокурором САП повідомили про підозру в замаху на зловживання службовим становищем, одержанні та наданні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі 5 особам:
- колишній державний секретар Мінрегіону (Володін);
- колишній радник міністра (Горбатюк);
- колишня директорка держпідприємства (Сушон);
- забудовник та його довірена особа (організатори схеми Сергій Копистира та Олег Татаренко).
17 червня суд обрав запобіжний захід для колишнього члена правління НАК “Нафтогаз України” Василя Володіна, що за даними ЕП був звільнений напередодні. Його взяли під варту на 60 днів, до 17 серпня з альтернативою внесення застави у розмірі 20 млн грн.
20 червня слідчий суддя ВАКС застосував до забудовника Сергія Копистирі, якого слідство вважає організатором злочинної схеми, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 100 млн грн.
Раніше “Особи” писали: Очільник МінЄд Чернишов задекларував 4 мільйони виплат при звільненні з “Нафтогазу”.



















