Мешканці Дніпра, які вчора, 22 липня, вийшли на мітинг у центрі міста, не підтримують ухвалення законопроєкту №12414. Деякі з них зазначають, що такі НАБУ та САП мають бути незалежними.
Про це повідомляють кореспонденти Суспільного з місця події.
Станом на 21:00 до протесту приєдналось понад 120 людей. Учасники мітингу колоною рушили до Європейської площі. Кажуть: хочуть, аби їх почуло більше жителів міста.
“На жаль наша прокуратура має не найкращу репутацію. Мені прикро, як людині з інвалідністю, що люди просто зробили собі довідки і отримують великі гроші. Я сподіваюсь з новим головою будуть кращі зміни, але поки ця інституція має погану репутацію і віддавати їм всю антикорупцію — це звучить страшно. До них (НАБУ та САП — ред.) є питання, вони працювали з питаннями, але вони працювали і вони були незалежними. Головне — це незалежність інституції”, — сказав колишній військовослужбовець Олексій.
До протесту долучилась керівниця медичної служби Ульф окремого 108 батальйону Вовки Да Вінчі Аліна Михайлова.
“Ці люди сьогодні тут, щоб показати, що люди не згодні з тією системою, в яку сьогодні перетворюють нашу державу. Ми не згодні з тим, що інституції сьогодні руйнуються. Мені як людині, яка була на майдані під час Революції гідності — це як внутрішній якийсь біль. І знаєте, здається, як ми до цього прийшли, але я бачу цих людей, які прийшли в Києві, Одесі, Львові, і я розумію, що це все було недарма”, — розповіла жінка.
Протест продовжився на Європейській площі. Станом на 21:30 до мітингу долучилось близько 200 людей. За словами організаторів, акції у місті збиратимуть щодня.
Що передбачає законопроєкт №12414
Законопроєкт передбачає, що Генеральний прокурор:
- отримає право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ;
- зможе отримати доступ до всіх справ НАБУ або надати такий доступ іншому прокурору;
- матиме право закривати розслідування на вимогу сторони захисту, вирішувати спори про підслідність і підписувати підозри високопосадовцям;
- зможе передавати справи НАБУ іншим правоохоронним органам.
Також керівник САП втратить право входити до групи прокурорів — це вирішуватиме лише Генпрокурор.
У НАБУ заявили, що ці зміни фактично знищують незалежність антикорупційних органів, які з 2015 року будувалися за підтримки міжнародних партнерів.
Раніше “Особи” також писали: “Служба безпеки викрила нові факти витоку інформації з обмеженим доступом в НАБУ”.




















