Новини

Голова Дніпропетровської облради Лукашук звернувся до прем’єра та ВР щодо ситуації з ДП «Дніпро-Західний Донбас»

Зволікання з вирішенням питання напряму загрожує водопостачанню та обороноздатності прифронтових громад, - вважає Лукашук.

275Переглядів

Сьогодні голова обласної ради Микола Лукашук  звернувся до  прем’єр-міністра України, голови ВРУ, голови Комітету ВР з питань бюджету та народних депутатів від Дніпропетровщини щодо критичної ситуації з ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас».

Як пише у своєму зверненні Лукашук, два райони Дніпропетровської області можуть залишитися без водопостачання через заборгованість підприємства у майже 700 млн грн, яка виникла через різницю в тарифах.

“Обласна рада вже зверталася до Міністерства фінансів з проханням виділити кошти для погашення боргів. У відповідь отримали формальну відписку”, – пише голова облради.

Лукашук зауважує: ДЗД є державним підприємством, управління яким здійснюється Кабміном та уповноваженими ним органами. Але де-факто «Дніпро-Західний Донбас» банкрут. Там щомісяця накопичують нові борги, а його рахунки арештовані, що унеможливлює розрахунки з постачальниками електроенергії.

“Згідно із законодавством, власник (Кабмін) у разі неможливості погасити борг протягом одного місяця зобов’язаний вжити заходів: позасудове врегулювання, реструктуризація або ініціювання процедури банкрутства. Це дозволило б розблокувати рахунки підприємства та створити можливість поетапного погашення боргів, що є шансом врятувати водопостачання”, – зазначає Лукашук.

Він нагадав, що сьогодні підприємство мало бути відключено від електроенергії. Мешканці двох прифронтових районів області – Синельниківського та Павлоградського – могли залишитися без води. Також без води залишилися б наші військові, які зараз боронять кордони області.

“Завдяки зусиллям та координації ОВА з громадами-споживачами ДЗД сьогодні відключення не відбулося. Однак ризик залишитися без води існує постійно, а проблема з боргами досі не вирішена.

Обласна рада вживала всіх можливих заходів для вирішення питання водозабезпечення, зокрема розглядала шлях передачі ДЗД з державної у комунальну власність. Однак без компенсації боргів із державного бюджету це неможливо. Заборгованість підприємства до цього часу з державного бюджету не погашена”, – пише Микола Лукашук з обласної ради.

Він нагадав, що ч. 2 ст. 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зобов’язує державу компенсувати місцевому самоврядуванню додаткові витрати, що виникають через рішення центральної влади.

“Прошу Прем’єр-міністра України, Голову Верховної Ради України, Голову Комітету з питань бюджету та народних депутатів від області втрутитися в ситуацію і виділити кошти з державного бюджету для погашення заборгованості ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас».

Синельниківський район, як і Павлоградський, межує з Донеччиною. Там люди виживають в умовах постійного російського терору і майже щодня зазнають атак зі сторони російських окупаційних військ…

Залишити жителів Павлограда, Тернівки, Шахтарського, Синельникового та інших населених пунктів цих районів, а також наших захисників без води під час війни – неприпустимо”, – підсумовує своє звернення Лукашук.

Нагадаємо, що раніше Лукашук вже бив на сполох щодо ситуації з ДП “Дніпро-Західний Донбас”, коли мінфін відмовився надати кошти на погашення заборгованості підприємства.

Раніше “Особи” також писали: Лукашук прокоментував план президента Зеленського та позиції союзників по закінченню війни.

Залишити відповідь