Новини

Підпали та бійки у покинутому палаці “Метеор”: чому він не охороняється і що кажуть у поліції

Занедбаний палац спорту «Метеор» у Дніпрі став місцем регулярних зборів підлітків.

285Переглядів

Щовечора десятки дітей приходять до покинутого палацу спорту “Метеор” без нагляду дорослих. Вони вчиняють там бійки, підпали, облаштовують саморобні тарзанки та катаються на скутерах. За словами місцевих мешканців, тут неодноразово виникали пожежі, які доводилося гасити рятувальникам. Також відео з подібними витівками нещодавно публікували у соцмережах.

Журналісти “Суспільного” поспілкувалися з підлітками, які збираються у покинутій будівлі та взяли коментар у поліції і облраді.

“Приїжджаємо сюди, щоб тренуватися, покататися, так як у місті немає майданчиків. Тут весело, приходить сюди молодь, щоб відпочити, побути наодинці з собою, познімати гарні кадри, на тарзанках покататися, які тут самі роблять”, — розповів один з підлітків Максим, який розважався у палаці.

Він додав, що тут збираються великі компанії — до 50 підлітків. Хтось просто спілкується, хтось — хуліганить. За словами Максима, у палаці навіть підривали гранати та стріляли з стартових пістолетів. Однак останнім часом підпалів стало менше.

Після початку повномасштабного вторгнення “Метеор” перестав охоронятися, і тепер будь-хто може потрапити всередину. У поліції повідомили, що з початку року зафіксували щонайменше сім випадків дрібного хуліганства на території палацу спорту. Правоохоронці проводять рейди, спілкуються з підлітками та їхніми батьками.

“Поліцейські постійно проводять відпрацювання. У разі виявлення дітей на місці спілкуються з ними, з їхніми батьками та попереджають про небезпеки, які їх там можуть чекати”, — сказала речниця нацполіції Дніпровського району Аліна Стадник.

У департаменті капітального будівництва обладміністрації у відповідь на запит “Суспільного” нагадали, що реконструкцію «Метеора» зупинили на початку війни через відсутність фінансування. Наразі комунальний заклад «Спорт для всіх» звернувся до облдержадміністрації з проханням виділити кошти на організацію охорони комплексу.

“Департамент виступав замовником будівельно-монтажних робіт щодо об’єкта ‘Реконструкція універсального видовищно-спортивного палацу “Метеор”‘. Відповідно до умов договору генпідрядник забезпечував охорону будівельного майданчика. В подальшому президент України, уряд, громадські організації неодноразово наголошували на недоцільності виконання будівельно-монтажних робіт на об’єктах під час дії воєнного стану. Враховуючи відсутність фінансування, а також ряд об’єктивних причин, замовник та підрядник дійшли згоди розірвати договір”, — зазначили у відповіді на запит Суспільного.

Психологи пояснюють: небезпечна поведінка дітей може бути наслідком відсутності організованого дозвілля.

Раніше “Особи” також писали: “Департамент ДніпроОВА підписав меморандум з ГО «Добробат»: акцент на відновленні навчальних закладів”.

Залишити відповідь