У Дніпрі вперше у міській лікарні провели аутотрансплантацію стовбурових клітин дорослому пацієнту. Ним став військовослужбовець Володимир із діагнозом «множинна мієлома». Він пройшов повний курс лікування, після чого йому успішно зробили пересадку. Наразі він перебуває вдома.
Про це повідомили в міській раді Дніпра.
Цей метод лікування широко застосовується у світі для боротьби з онкогематологічними захворюваннями. Раніше пацієнти з Дніпра, які потребували такої процедури, були змушені виїжджати до інших міст України або за кордон. Тепер аутотрансплантація доступна і в міських лікарнях Дніпра.
Лікар-гематолог Максим пояснив, що аутотрансплантація — це метод лікування, при якому пацієнту після попереднього лікування пересаджують власні стовбурові клітини. Процедура не є хірургічною операцією в традиційному розумінні, адже клітини збираються з периферичної крові за допомогою спеціального апарата, без потреби в інвазивному втручанні. Це один з ключових етапів лікування онкогематологічних захворювань.
«Цей прорив — результат багаторічної роботи. Близько 35 років наше відділення лікує гематологічні, онкогематологічні захворювання та автоімунну цитопенію. Наші лікарі проходили навчання в провідних клініках України (Черкаський онкодиспансер, лікарня «Охматдит» у Києві), а також за кордоном — в університетських клініках США (UPENN) та Швеції (м. Лунд)», — розповіла завідувачка гематологічного відділення міської лікарні Ганна.
На сьогодні у міській лікарні Дніпра вже виконано дві аутотрансплантації чоловікам з діагнозом “множинна мієлома”.
У найближчих планах лікарні — нове відділення та алогенна трансплантація. Вона дозволить пересаджувати стовбурові клітини від донора.
Раніше “Особи” також писали: “На Дніпропетровщині дві родини отримали по 100 тисяч за народження трійні”.






















