Масована ракетна-дронова атака Росії на об’єкти енергетики 30 жовтня призвела до пошкодження підстанцій, критично важливих для ядерної безпеки в Україні.
Про це повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
Після атаки фахівці МАГАТЕ на Південноукраїнській АЕС і Хмельницькій АЕС повідомили, що кожна з електростанцій втратила доступ до однієї зі своїх зовнішніх ліній електропостачання.
Крім того, команда МАГАТЕ на Рівненській АЕС повідомила, що станція знизила потужність двох зі своїх чотирьох блоків на прохання оператора мережі.
Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав до максимальної стриманості поблизу ядерних об’єктів та наголосив на важливості дотримання принципів ядерної безпеки.
“Загрози для ядерної безпеки залишаються цілком реальними, вони постійно є”, – наголосив він.
Нагадаємо, що 30 жовтня енергосистема України зазнала масованої комбінованої атаки ракетами та дронами. Внаслідок удару є нові пошкодження енергетичної інфраструктури.
Під ударами опинилися Івано-Франківщина, Львівщина, Вінниччина. За даними моніторингових каналів, російські дрони та ракети атакували місцеві теплоелектростанції та теплоелектроцентралі.
Близько 7:00 “Укренерго ” оголосило про запровадження аварійних відключень електроенергії у більшості регіонів України. Наразі графіки обмеження споживання діють у всіх областях України. Вони стосуються як населення, так і промисловості.
Раніше “Особи” також інформували: Як відреагували у МАГАТЕ на критичну ситуацію на Запорізькій АЕС.



















