Новини

По-осінному листопадно били ЗСУ по рф в ІІІ кварталі 2025-го

ЗСУ системно знижують воєнно-економічний потенціал РФ, завдаючи ударів по паливній та військовій інфраструктурі.

263Переглядів

Журналісти окреслили масштаб влучань ЗСУ об’єктів паливної та військово-промислової інфраструктури Росії, склавши інтерактивну мапу уражених військових, нафто- й газопереробних заводів, нафтових баз і терміналів.

Мапа опублікована на сайті «Радио Свобода» – за цим посиланням.

Проєкт «Схеми» дослідив й наслідки 13-ти з цих ударів, спираючись на знімки з супутника та експертизу опитаних аналітиків. За їхніми словами, ці атаки ЗСУ вже почали призводити до зростання витрат Росії на додатковий захист, а також до браку палива в окремих регіонах.

У Генштабі ЗСУ метою ударів по стратегічних об’єктах Росії називають «зниження воєнно-економічного потенціалу». Росія раніше визнавала , що такі удари шкодять російській економіці, а МЗС РФ назвав їх «саботуванням економічної інфраструктури».

Осіння кампанія ЗСУ ознаменувалася найбільшою кількістю успішних влучань по російських стратегічних об’єктах за короткий період – уражено понад 50 цілей.

Аналіз показав, що ці атаки мають глибокі наслідки, що виходять за рамки лише знищеного палива. Зокрема, удар по терміналу в Туапсе призвів до призупинення експорту нафти і, за словами представників ВМС ЗСУ, спричинив зростання страхових внесків для судноплавних компаній.

Наймасштабніший удар по Феодосійському терміналу 6 жовтня зруйнував 13 резервуарів, але ключовим стало пошкодження насосного цеху, що робить подальшу перевалку нафтопродуктів неможливою. Ці збитки вимірюються мільйонами доларів.

Крім об’єктів «Ростеху» («Саранський механічний завод») та держкомпаній («Транснефть»), ЗСУ також цілеспрямовано вражають приватні нафтобази (мереж ATAN та «ТЭС») у Криму.

Раніше «Особи» повідомляли:

На фото анонсу – пожежа на території Куйбишевського НПЗ у Самарській області РФ після удару дронами ЗСУ, 28 серпня 2025 року (фото: «Радіо Свобода»)

Залишити відповідь