Програма «нульового курсу» покликана допомогти школярам отримати більш впевнену підготовку до НМТ та адаптуватися до університетського середовища ще до офіційного вступу.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
У МОН пояснили, що уряд уже затвердив політику експериментального проєкту «зимовий вступ», у межах якого і запускається новий формат підготовчих курсів.
Тривалість навчання становитиме від 3 до 6 місяців. До обов’язкової програми включені:
- Українська мова;
- математика;
- історія України;
- один вибірковий предмет — іноземна мова, природничі дисципліни або література.
Кожен із курсів передбачає 90 аудиторних годин. Навчатися можна як очно, так і дистанційно, що дозволить долучитися навіть тим, хто не може бути присутнім фізично.
Гранти на навчання, стипендії та оплату проживання у гуртожитках можуть отримати представники таких категорій:
- Мешканці тимчасово окупованих територій;
- ветерани;
- військовослужбовці.
У міністерстві наголошують: якщо після завершення «нульового курсу» вступник продовжить навчання в цьому ж університеті, він зможе отримати до 15 додаткових балів до конкурсного бала. Остаточна кількість бонусних балів залежатиме від обраної спеціальності.
МОН рекомендує абітурієнтам стежити за оголошеннями на офіційних ресурсах університетів — саме там з’являтимуться:
- Дати початку набору,
- графіки навчання,
- умови участі для пільгових категорій.
Раніше “Особи” також сповіщали: Понад 13,8 тис. дітей-пільговиків оздоровили цьогоріч на Дніпропетровщині .



















