Новини

У Соборному районі Дніпра виявили колоніальний маркер

Катерининська миля, за думкою істориків, залишає Дніпро у колоніальній парадигмі та підтримує старі імперські наративи.

313Переглядів

Дніпрянам нагадали про імперський символ, який знаходиться майже у центрі міста. Йдеться про Катерининську милю – дорожній знак, встановлений у 1787 році на маршруті подорожі імператриці Катерини ІІ до Криму.

Про це повідомив керівник Українського центру історико-культурних стратегій, член робочої групи з подолання наслідків імперської та тоталітарної політики у регіоні Сергій Волошин.

За його словами, сама подорож мала геополітичну мету – показати «незаперечні права» російської імперії на включення Криму та інших територій Півдня України.

Експерт наголошує: місто може скільки завгодно дискутувати щодо нових дат відліку своєї історії та відмови від імперських концепцій. Але доки Катерининська миля стоїть на Соборній горі та зображена на гербі й прапорі Соборного району, Дніпро продовжуватиме залишатися в колоніальній парадигмі та підтримувати старі імперські наративи.

Передбачаючи аргументи захисників даного обеліску Сергій Волошин навів слова Володимира Машукова з його «Спогадів про місто Катеринослав» (1910 рік). Той зазначав, що обеліск неодноразово відновлювали, і він «не зберіг у собі жодних слідів давнини».

Раніше “Особи” також сповіщали: Ще дев’ять будівель у Дніпрі стали пам’ятками архітектури: перелік.

Залишити відповідь