У День Соборності України, 22 січня, у Дніпрі посмертно нагородили одинадцятьох військових, які віддали життя у боях з російськими окупантами. Медалі «Захисник Вітчизни» вручили їхнім рідним.
Про це повідомили в міській раді Дніпра.
«Схиляємо голови перед тими хлопцями і дівчатами, які віддали найдорожче – своє життя у цій геноцидній війні, яку росія вкотре розв’язала проти України. Це надзвичайно важкий і виснажливий час для нашого народу. І водночас це той момент істини, коли кожен має усвідомити свою відповідальність. Наші воїни, які сьогодні стоять живою стіною між мирними містами та ворогом, не втомилися. У надлюдських умовах вони продовжують боронити країну. І Дніпро, який із 2014 року є містом-форпостом, медичним і логістичним хабом, домівкою для родин військових, має великий обов’язок — пам’ятати кожного героя!» – зазначив заступник міського голови Андрій Денисенко.
Цього дня нагороду отримала і Марія Подгорна, дружина полеглого захисника Євгена Подгорного.
«Євген розпочав свій бойовий шлях під час АТО. Він служив у складі 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, пройшов найважчі ділянки фронту, зокрема Іловайськ та Авдіївку. Після повернення з війни мав серйозні наслідки для здоров’я, однак вже під час повномасштабного вторгнення у 2024-му знову став до лав захисників України. Загинув чоловік на Луганському напрямку під час виконання бойового завдання, залишившись вірним присязі та побратимам до останнього. Коли я запитала, чому він знову вирішив піти на фронт, він відповів просто: «Хто, якщо не я? Я пішов, щоб ви жили спокійно». Це був його усвідомлений вибір — захищати країну, родину, майбутнє!» — розповіла пані Марія.
Пам’ять про полеглих захисників, яких нагородили посмертно, збережена на платформі «В!ЙНА» https://memory.dp.ua/. Там розміщено інформацію про 633 героїв родом з Дніпра, що стали на захист нашої країни та, на жаль, загинули.
Раніше “Особи” також писали: “Як у Дніпрі відзначили День Соборності”.

























