Перший молитовний сніданок прифронтових територій провели у Дніпрі. Він об’єднав представників десяти прифронтових областей, різних релігійних конфесій, військових, депутатів, правоохоронців, освітян, медиків, спортсменів, молодь.
Про це йдеться в пресрелізі Дніпропетровської ОВА.
Участь у заході взяли майже 400 людей.
«Всі наші думки сьогодні про одне й те саме – щоб янгол охоронець вберіг захисників, щоб всі наші повернулися додому, щоб діти більше не здригалися від вибухів, а Україна та всі її мешканці мали щасливе і мирне майбутнє. Ці слова та прагнення згуртували й учасників молитовного сніданку», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Олександр Ганжа.
Традицію молитовних сніданків започаткували у США – як символ єднання лідерів у часи випробувань. Тепер вона закріпилася й в Україні.
«До молитви долучилися представники різних релігійних течій. Це велике єднання сердець в єдиній спільній молитві в ім’я України. Важливо, що під час таких випробувань ми не розділені, а ми всі разом. Єднаючись серцем і душею, ми сьогодні молимось за збереження нашої України», – сказав керуючий Дніпропетровською єпархією Православної церкви України митрополит Симеон.
Щороку в різних регіонах проводять більш ніж 90 молитовних сніданків. Але саме для прифронтових територій – вперше, розповів координатор руху молитовних сніданків України Павло Унгурян.
«Надзвичайно важливо об’єднуватися, але об’єднуватися на основі вірних фундаментальних цінностей, – наголосив Павло Унгурян. – Коли це відбувається на основі глибини, в яку люди несамовито вірять, це неможливо зруйнувати. Ми переконані, що такою глибинною цінністю є віра в Бога, свобода людини, любов до своєї Батьківщини. Це ті принципи, які допомогли сформуватися саме успішним націям і державам».
Серед почесних гостей молитовного сніданку – військовий, Герой України Влад Стоцький.
«Я 68 діб просидів в російському оточенні. Бачив багато дивного. І це дивне змінило мене. Я вийшов звідти, звідки не виходять. Я став віруючим, зараз ходжу в церкву. Молитва сто відсотків діє. Треба звертатись. Тільки щиро», – розказав Влад Стоцький.
На заході лунало декілька молитв. Зокрема, за Україну, кожну область, перемогу та справедливий мир, захисників, повернення депортованих дітей.
Наприкінці зустрічі прозвучав духовний гімн України «Боже великий, єдиний».

























