Яку цінність має будівля та чому не проводилися реставраційні роботи — повідомляє Суспільне.
Історична цінність
У будівлі філармонії раніше розташовувався міський театр-клуб, де проводила час еліта Катеринослава, розповів кандидат історичних наук Максим Кавун. За його словами, 110 років тому його побудували у стилі раннього конструктивізму. Цим будівля і вирізнялася з-поміж інших у місті.
“Це повна відсутність декору, геометричні форми поставлені одна на одну, дуже цікаві еркери — напівкруглі такі частини і вікна, які абсолютно нетипові. Вузькі вікна, завдяки чому будівля здається більш високою, домінуючою. Газета Катеринослава називала її — “Катеринославський хмарочос”, — розповів історик.
Максим Кавун додав: будівля залізобетонна, її важко буде відновлювати. Але фасад справді потрібно рятувати.
Протиправна бездіяльність
Прокуратура встановила: власник та балансоутримувач не проводили необхідних ремонтних та реставраційних робіт. Суд ухвалив визнати протиправною бездіяльність обласної ради та Дніпропетровської філармонії.
“Тривалий час пам’ятці не приділялася належна увага, її неналежний стан неодноразово фіксувався актами державних контролюючих органів. Проте вказані дії не призвели до вжиття ефективних заходів щодо збереження її автентичного вигляду та приведення до належного стану”, — сказав заступник керівника Центральної окружної прокуратури міста Дніпра Сергій Щербина.
На реставрацію не мали коштів
Директор Дніпропетровської філармонії Олександр Хасапов каже: неодноразово зверталися до обласної ради та до управління з питань охорони культурної спадщини з проханням допомогти з реставрацією.
За його словами, у 2020 році за розпорядженням голови облдержадміністрації створили робочу групу з реставрації філармонії. Її обстежили та оцінили стан будівлі. Після цього провели тендер.
“Робота йшла, але вона припинилась тоді, коли вийшла постанова міністрів. Там була така фраза, що на реставрацію гроші не повинні виділятися. Потім були зміни. Коли дозволили гроші витрачати на реставрацію, то у 2023 році я поцікавився, як йдуть роботи. Але фірма нічого не робила, тому що гроші їй не перераховували”, — каже директор філармонії.
Після дозволу він знову направив листа, аби провели нове обстеження та склали кошторис для ремонту фасаду.
“Звинувачувати, що філармонія нічого не робить — безпідставно, коли ми всіх попередили і попросили гроші, щоб відреставрувати будівлю. Але у філармонії немає 2 чи 3 млн доларів, аби полагодити її”, — говорить він.
Керівництво філармонії подаватиме апеляцію на рішення суду. Також написали листа до облради, аби знайти адресу співвласників філармонії — приватних підприємців — та залучити їх до виділення коштів.
Нагадаємо, раніше “Особи” також повідомляли, що Дніпровська міськрада планує витратити майже 5 млн гривень на піар у Facebook та Telegram.




















2 коментарі