НовиниОсоби TV

Чому стоїть 2,5 роки капремонт дитсадка у Першотравневській громаді (ВІДЕО)

Баранчики Шони, овечки і хмарки вже намальовані.

406Переглядів

Підрядів на більш ніж 200 мільйонів гривень бюджетних коштів отримало з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну ТОВ «Будівельно-монтажне проектне бюро «Новий дім» (код 41416171) братів Дубинських.

Попри то, що не закінчена історія капітального ремонту дитсадка у Першотравневській громаді Нікопольського району Дніпропетровської області.

У селі Павлопілля Першотравневської громади дитячий садок «Сонечко» готується відзначити шестиріччя з дня початку капітального ремонту. «Свято» відбудеться 03 липня.

В цей день шість років тому дитсадок закрили на капремонт – ремонт триває досі.

Спочатку капремонт дитсадка «Сонечко» оцінювався у 20.502.727,20, і це складало у доларах США на день оголошення тендеру близько $784 тис. Закінчення робіт було заплановане на кінець 2019-го року.

Першою ремонтувала фірма ТОВ «Рубікон-Моноліт» (код 33275862) Григорія Козинського. Освоївши 73% фінансування – 14.921.176,79 (або за курсом на день розірвання договору, 29 березня 2021 – $534 тис.), договір розірвали

«у зв’язку з істотною зміною обставин, якими Сторони керувалися при укладанні Договору».

І, саме в день розірвання з «Рубікон-Моноліт», Департамент капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації – так званий «департамент Кушвіда» підписав договір з ТОВ «Будівельно-монтажне проектне бюро «Новий дім» (код 41416171) братів Дубинських. На 26.779.000,00 грн (або $957 тис.), щоб дитсадок був зданий в кінці 2022р.

Проте, як розказала журналістам біля «Сонечка» директорка садка Любов Вишнивецька, з 24 лютого 2022р. на цьому будмайданчику ніхто не працює.

Але є і третій договір – на 12.717.498,00 грн ($351 тис.). Його «департамент Кушвіда» підписав з тим таки Будівельно-монтажним проектним бюро «Новий дім» 10 червня 2022р., у той самий день розірвавши попередній договір:

«у зв’язку з істотною зміною обставин, якими Сторони керувалися при укладанні Договору».

Торік чиновники ДніпроОВА підписали з ТОВ додаткову угоду і перенесли термін здачі «Сонечка» на кінець 2024р.

Скрин документу з ProZorro

Таким чином, станом на сьогодні загальна вартість капремонту цього дитячого садка перевалила за 1,8 мільйона доларів США ($534 тис. + $957 тис. + $351 тис.), хоча первісна була – $784 тис.

Любов Вишнивецька каже, що «залишився один грам роботи» до відкриття закладу, і що працівники садка продовжують доглядати за територією та готують дітей до школи дистанційно. Вони впевнені, що скоро «Сонечко» знову відкриє свої двері для маленьких вихованців.

Місцева жителька розповіла:

«ВПО (вимушено переміщених осіб – авт.) в нашому селі с початку вторгнення було дуже багато, дуже багато! До нас не дістає артилерія, і з Нікополя всіх, в кого маленькі діти, і пенсіонерів, в основному, до нас селили. Працездатних – ближче до центру нашої громади, а з маленькими дітками і пенсіонерів – до нас. Один раз вони перезимували, а знаєте, які хати лишилися закинуті – без нормального опалення. І ВПО потихеньку-потихеньку переїхали у Покров (колишнє Орджонікідзе – місто у Нікопольському районі, 43 км від окупованого рф Енергодара з Запорізькою АЕС; для порівняння: Павлопілля – 58 км від Енергодару – авт.)».

Ще велика проблема в селі Павлопілля з водопровідною водою. Її подають два-три дні на тиждень, і не до усіх осель вона доходить.

Але повернемося до дитячого садка «Сонечко». Всередину журналісти не потрапили. Про те, що там, розповіла Любов Вишнивецька:

«Дитсадок був побудований у 1990 році. У 90-х вісім років стояв закритий, потім був зроблений ремонт зусиллями батьків – більше двадцяти років тому.

В садку працювали дві групи: молодша і старша. Але в селі дітей було багато, і всіх він не вміщав. А в непрацюючій половині було розкурочене опалення, вікна вибити. Тобто, треба було робити капітальний ремонт, і нас записали в президентську програму дитсадків.

Невдовзі почали приїжджати проєктанти, все вимірювали. Виділили гроші з обласного бюджету. 03 липня 2018 року всіх працівників перевели на 2/3 окладу, і розпочався ремонт.

Спочатку ремонт йшов жваво. Замінили покрівлю, поставивши снігоочищення, блискавкозахист. Зробили утеплення фасаду (залишилось – сходові клітини). Всередині який гарний ремонт, нам і не снилося! Постелили всюди лінолеум. Замінили вікна. Пофарбували в групах так гарно: там – овечки, там – баранчики Шони, хмарки. Освітлення замінили, зробили каналізацію.

Під усім садиком – підвал. Там укриття яке добре можна облаштувати!

Але у зв’язку з війною – «заморозили», і нічого, і ніхто, і ніде».

Недобудову «Сонечка» охороняють двоє сторожів, яких фінансує Першотравневська громада.

Працівники садка, які вже шість років «сидять» на 2/3 окладу, підтримують там порядок: косять траву, садять рослини, прибирають сміття, і двоє вихователів вже два роки дистанційно займаються з дітьми від 3-х років.

«Група 3-4 років та 5-6 років. Готуємо дітей до школи. Приходять діти в школу, вже розуміючи як це – дистанційно працювати», – пояснює Любов Вишнивецька.

За словами жінки, не можна зрозуміти, чому не доробляють ремонт павлопільського дитсадочка.

«Такі гроші вкласти! І залишився один грам роботи – і не доробить. Де 18-й рік, а де – 24-й?» – риторично запитує директорка.

Раніше «Особи» повідомили:

Залишити відповідь